- Zamawiający:
Powiat Świecki z siedzibą przy ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie zaprasza do złożenia oferty na:
„Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu świeckiego na linii Świecie - Czaple – Pięćmorgi - Lipinki w 2020 roku”.
- Tryb udzielenia zamówienia oraz informacje dodatkowe:
- Tryb udzielenia zamówienia: zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2475 z późn. zm.).
- Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych.
- Wszystkie koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem oferty ponosi wykonawca.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość odwołania zapytania ofertowego i nie udzielenia zamówienia bez podawania przyczyn.
- Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
- Zamawiający wyznacza do kontaktu: Zbigniew Semrau, e-mail: zbigniew.s@csw.pl, tel. kom. 697 890 389
- Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
- Wykonywanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu świeckiego na linii Świecie - Czaple – Pięćmorgi - Lipinki o długości 34 km.
Przebieg linii i zatrzymań: Świecie D.A. - Świecie UM - Świecie Szpital- Świecie, ul. Jesionowa - Świecie Wyb. – Czaple – Białe – Taszewo – Taszewskie Pole – Jeżewo III – Dąbrowa – Czersk Świecki – Pięćmorgi – Kotówka – Rybno – Lipinki I - Lipinki.
- Utworzone zostanie 6 kursów dziennie w dni robocze.
- Godziny odjazdu z przystanków początkowych:
Lipinki wyjazd o godzinie 05:55, 09:00, 14:15;
Świecie D.A. wyjazd o godzinie 07:15, 13:15, 15:30.
Godziny odjazdu z przystanków początkowych mogą ulec zmianie w zakresie 60 min., w zależności od zgłaszanych potrzeb pasażerów.
- Wykonawca musi dysponować autobusem na co najmniej 30 miejsc siedzących, ewentualne zwiększenie autobusu na co najmniej 50 miejsc siedzących w chwili większego zapotrzebowania ze strony podróżujących.
- Wielkość pracy eksploatacyjnej w okresie obowiązywania umowy szacuje się na 28 968 wkm.
- Przewóz osób odbywać się będzie na podstawie sprzedanych biletów.
- Wykonawca opracuje i przedstawi do akceptacji i ewentualnych korekt rozkład jazdy.
- Zaakceptowany rozkład jazdy Wykonawca na własny koszt umieści na wszystkich przystankach, na których będzie się zatrzymywał autobus.
- Wykonawca będzie posiadał kasę rejestrującą posiadającą pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, która umożliwia określenie kwoty dopłat do przewozów w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do honorowania uprawnień, jakie posiadają pasażerowie do przejazdów na podstawie ulgowych biletów, jeżeli wynikają one z ustaw, w szczególności z ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 295).
- Wykonawca będzie mógł ubiegać się o rekompensatę z tytułu utraconych przychodów w związku ze stosowaniem ustawowych uprawnień do ulgowych przejazdów w publicznym transporcie zbiorowym, pod warunkiem spełnienia wymagań opisanych w ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2475 z późn. zm.).
- Przewozy osób odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110 z późn. zm.) i przepisach wykonawczych do wymienionej ustawy, a w szczególności wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.), oraz:
- autobusami wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2007 roku,
- spełniającymi wymogi emisji spalin co najmniej EURO 4.
13.Wykonawca będzie posiadał aktualne świadectwa legalizacji urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym – tachografu samochodowego.
- Warunki udziału w postępowaniu, warunki zmiany umowy oraz termin wykonania zamówienia
Warunki udziału w postępowaniu
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu:
- Posiadanie uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności t.j.: posiadają uprawnienia na wykonywanie transportu drogowego osób zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140 z późn. zm.).
- Wykazanie, że Wykonawca ma ubezpieczenie pojazdów, jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej – na cały okres trwania umowy - w zakresie świadczonych usług w szczególności w zakresie odpowiedzialności wobec pasażerów z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług oraz szkód osobowych i rzeczowych powstałych w związku z wykonywaniem usług (w tym także szkód komunikacyjnych) na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż: 200.000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) – na potwierdzenie spełnienia warunku do oferty Wykonawca dołącza dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę określoną przez Zamawiającego.
- Posiadanie siedziby, oddziału lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującego się przewozami osób zlokalizowanej na terenie powiatu świeckiego – na potwierdzenie spełnienia wymogu do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o posiadaniu siedziby, oddziału lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującego się przewozami osób zlokalizowanej na terenie powiatu świeckiego.
- Zamawiający odrzuci oferty:
- ofertę złożoną po terminie,
- złożoną przez wykonawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu,
- niezgodną z treścią zapytania ofertowego,
- zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi.
- Do oceny zostaną dopuszczone oferty niepodlegające odrzuceniu.
Ocena spełnienia warunków wymienionych wyżej dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/niespełna” na podstawie załączonych do ofert dokumentów.
Warunki zmiany umowy
Zgodnie z projektem umowy. Po dokonaniu analizy ruchu pasażerskiego i stwierdzeniu zwiększenia go zostanie podpisany aneks w zakresie wielkości autobusu.
Termin wykonania zamówienia
Termin wykonania zamówienia od 01 lipca 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.
- Dokumenty wymagane od Wykonawcy celem złożenia oferty:
a. formularz cenowy – załącznik nr 1 do zapytania ofertowego;
b. aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
(Wymagana forma dokumentu – oryginał lub kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę)
pełnomocnictwo osoby/osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów (np. aktualny odpis z właściwego rejestru)
– jeżeli dotyczy;
(Wymagana forma dokumentu – oryginał lub kopia poświadczona notarialnie)
c. aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego
(Wymagana forma dokumentu – oryginał lub kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę)
- Sposób przygotowania oferty, miejsce i termin jej złożenia:
- Ofertę można sporządzić w formie pisemnej w języku polskim i złożyć na adres: Starostwo Powiatowe w Świeciu ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, pokój nr 316 – Kancelaria Ogólna, w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie z opisem: „Oferta na przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu świeckiego na linii Świecie - Czaple – Pięćmorgi - Lipinki w 2020 roku” i posiadającej oznaczenia: nazwę i adres wykonawcy oraz numer telefonu, aby można było ją odesłać w przypadku złożenia po wyznaczonym terminie.
- Na ofertę składają się wszystkie dokumenty wymienione w pkt. 5 niniejszego zapytania ofertowego.
- Ofertę można sporządzić w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym i złożyć na adres zbigniew.s@csw.pl
- W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę bez wymaganych dokumentów Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy bez możliwości jej uzupełnienia.
- Termin złożenia oferty: do dnia 23 czerwca 2020 r. do godz. 12.00. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Za złożone w terminie uznaje się oferty, które wpłyną na adres, o którym mowa w pkt. 1 i 3 w terminie o którym mowa w pkt. 5.
- Kryterium oceny ofert
1) Najniższa uśredniona cena brutto za wozokilometr – waga 70 %.
Sposób wyliczenia: cena najtańszej oferty/ cenę badanej oferty*100% * 0,7
2) Posiadanie doświadczenia w zakresie wykonywania publicznego transportu drogowego na terenie powiatu świeckiego – waga 30%
Sposób wyliczenia:
Doświadczenie Wykonawcy |
Ilość punktów |
15 lat i więcej |
30 |
10 – 14 lat |
20 |
5 - 9 lat |
10 |
1 – 4 lat |
0 |
- Warunki płatności
14 dni od daty wystawienia faktury. Zamawiający umożliwia przyjęcie ustrukturyzowanej faktury elektronicznej wystawianej w ramach realizacji zamówienia publicznego poprzez Platformę PEF: https://efaktura.gov.pl/ pod adresem PEF 559-16-98-086.
Rozliczenie płatności nastąpi za pośrednictwem mechanizmu podzielonej płatności. Wskazany numer rachunku bankowego jest numerem właściwym dla dokonania rozliczeń na zasadach podzielonej płatności zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. z 2018 r. poz. 2174 z późn. zm.).
- Klauzula informacyjna RODO
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy, że:
- Administrator danych:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Starostwie Powiatowym w Świeciu jest Starosta Świecki. Dane adresowe: ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie. Telefon: 52 56 83 100. Adres e-mail: sekretariat@csw.pl
- Inspektor Ochrony Danych:
W sprawach związanych z ochroną danych osobowych może Pani/Pan kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w następujący sposób:
- drogą elektroniczną: daneosobowe@csw.pl
- telefonicznie: 52 56 83 108,
- pisemnie: adres siedziby Administratora danych.
- Cele przetwarzania danych osobowych oraz podstawa prawna przetwarzania danych osobowych
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO (przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą lub podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy), w celu udzielenia zamówienia publicznego na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Starostwie Powiatowym w Świeciu stanowiącym załącznik do Zarządzenia Starosty Świeckiego nr 36/19 z dnia 14 października 2019 r. o wartości nieprzekraczającej kwoty wskazanej w art. 4 pkt 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych. Podstawą prawną powyższych działań jest zgoda Wykonawcy wyrażona poprzez akt uczestnictwa w postępowaniu.
- Odbiorcy danych osobowych:
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
1) wszystkie zainteresowane podmioty i osoby, gdyż co do zasady postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest jawne.
2) na potrzeby kontroli przebiegu zamówienia publicznego, w szczególności: Urząd Zamówień Publicznych, Komisja Rewizyjna, Urząd Kontroli Skarbowej, Regionalna Izba Obrachunkowa, Urząd Skarbowy, ZUS, UOKIK, NIK, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki i inne działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
3) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Administratorem przetwarzają dane osobowe .
- Okres przechowywania danych osobowych:
Dane osobowe będą przechowywane przez okres 10 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. W przypadku realizacji zamówienia poprzez zlecenie czas przechowywania dokumentacji wynosi 5 lat.
- Prawa osób, których dane dotyczą:
W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:
posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
4) na podstawie art. 20 RODO prawo do przenoszenia danych osobowych;
nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego:
Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, jeżeli sądzi Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.
- Informacja o wymogu dobrowolności podania danych oraz konsekwencjach nie podania danych osobowych:
Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. W przypadku nie podania przez Panią/Pana danych osobowych wymaganych przepisami prawa, niemożliwe będzie zrealizowanie zadania, co może skutkować nie udzieleniem zamówienia.
- Państwa dane osobowe nie są i nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w celu podjęcia jakiejkolwiek decyzji i nie będą profilowane.