Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne o wartości poniżej 750 000 EURO w postępowaniu o udzielenie zamówienia, prowadzonym na podstawie art. 138 o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), którego przedmiotem jest: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w razie wykorzystania możliwości ich dostarczenia lub wydania odbiorcy świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby Starostwa Powiatowego w Świeciu.
- WPROWADZENIE
- Treść oferty musi odpowiadać treści Ogłoszenia.
- Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
- Postępowanie oznaczone jest znakiem OR.272.1.3.2019. Wykonawcy winni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie.
- INFORMACJE DODATKOWE
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości przedstawienia informacji zawartych w ofercie w postaci katalogu elektronicznego lub dołączenia katalogu elektronicznego.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- Wykonawca wskazuje części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podać firmy podwykonawców zgodnie z treścią oświadczenia zawartego w Formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do Ogłoszenia, o ile dane wykonawcy są znane.
- Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w rozdziale III Ogłoszenia.
- Rozliczenia między Zamawiającym, a Wykonawcą będą prowadzone w PLN. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych.
- Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian Umowy w przypadkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do Ogłoszenia.
- Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
- Zamawiający może zwrócić się o udzielnie wyjaśnień, w tym o złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny, jeżeli zaoferowana cena oferty lub jej istotne części składowe wydawać się będą rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzić będą wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów.
- Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywać będzie na Wykonawcy.
- Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający poprawi w treści oferty następujące omyłki:
13.1. oczywiste omyłki pisarskie,
13.2. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
13.3. innej omyłki polegające na niezgodności oferty z Ogłoszeniem, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty – niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
- Zamawiający wykluczy Wykonawcę który nie wykazał:
14.1. spełniania warunków udziału w postepowaniu,
14.2. braku podstaw do wykluczenia podlega nie spełnia warunków udziału w postepowaniu. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
- Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, gdy:
15.1. jej treść nie odpowiada treści Ogłoszenia;
15.2. jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
15.3. zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia;
15.4. zawiera błędy w obliczeniu ceny;
15.5. została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z postępowania;
15.6. jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
- Zamawiający unieważni postępowanie, gdy:
16.1. nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
16.2. cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
16.3. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym lub w interesie zamawiającego, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
16.4. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III. NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO
Zamawiającym jest:
Nazwa: Powiat Świecki
Adres: ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86 – 100 Świecie
Województwo: kujawsko – pomorskie
Numer telefonu: 52 56 83 100
Numer faksu: 52 56 83 102
Adres e-mail: przetargi[at]csw[dot]pl
Strona internetowa: bip.csw.pl
Godziny pracy: poniedziałek – piątek od 7.30 do 15.30
IV.PODSTAWA PRAWNA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Postępowanie jest prowadzone na podstawie art. 138o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1843)
V.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
- Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w razie wykorzystania możliwości ich dostarczenia lub wydania odbiorcy.
Zakres usług obejmuje przyjmowanie, sortowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym oraz ich zwrot po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy i zwrot ZPO (zwrotnego potwierdzenia odbioru) pokwitowane przez adresata.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do Ogłoszenia.
- Wspólny słownik zamówień (CPV):
64 11 00 00 – 0 Usługi pocztowe
64 11 20 00 – 4 Usługi pocztowe dotyczące listów
64 11 30 00 – 1 Usługi pocztowe dotyczące paczek
Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 listopada 2012r. Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2018r. poz. 2188 z późn. zm.) oraz przepisom wykonawczym do tej ustawy.
VI. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Termin wykonania zamówienia: od 01.12.2019 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy, jeśli to wyczerpanie nastąpi przed upływem ww. terminu.
VII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ PODSTAWY WYKLUCZENIA
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
- spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu;
- nie podlegają wykluczeniu.
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
2.1. Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Aktualny wpis do rejestru operatorów pocztowych prowadzony przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo pocztowe (t. j. Dz. U. z 2018r. poz. 2188 z późn. zm.) – składany na wezwanie Zamawiającego – do złożenia tego dokumentu zostanie zobligowany Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona). Wymagana forma dokumentu – oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem.
2.2. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych wymagań.
2.3. Zdolności technicznej lub zawodowej:
2.3.1 W zakresie zdolności technicznej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych wymagań.
2.3.2. W zakresie zdolności zawodowej:
- a) Doświadczenie zawodowe:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych wymagań
- b) Kwalifikacje zawodowe:
Aktualny wpis do rejestru operatorów pocztowych prowadzony przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo pocztowe (Dz. U. z 2018r. poz 2188 z późn. zm.) – składany na wezwanie Zamawiającego – do złożenia tego dokumentu zostanie zobligowany Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona). Wymagana forma dokumentu – oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem.
VIII. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW
- W postępowaniu komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2188 z późn. zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (na adres przetargi[at]csw[dot]pl) w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2019r. poz. 123 z późn. zm.).
- W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający zastrzega, iż składane przez Wykonawców oferty, zmiany oferty, powiadomienie Zamawiającego o wycofaniu złożonej przez Wykonawcę oferty muszą zostać złożone w formie pisemnej na adres: Starostwo Powiatowe w Świeciu ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86- 100 Świecie, numer faxu 52 56 83 102, lub drogą elektroniczną: przetargi[at]csw[dot]pl .
- Wezwania Zamawiającego oraz pozostałe oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują sobie elektronicznie na adres e-mail: przetargi[at]csw[dot]pl przy czym każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Korespondencja kierowana do Zamawiającego powinna być opatrzona numerem referencyjnym sprawy tj. OR.272.1.3.2019.
- W celu identyfikacji przekazywanej przez Wykonawców korespondencji, Zamawiający wskazuje na konieczność oznaczenia przez Wykonawców w temacie wiadomości jej treści, np. „Pytanie do postępowania nr OR.272.1.3.2019”. Zamawiający prosi o przekazywanie pytań również drogą elektroniczną (na adres przetargi[at]csw[dot]pl) w formie edytowalnej, gdyż skróci to czas udzielania wyjaśnień.
- Zamawiający wyznacza do kontaktowania się z wykonawcami:
Anna Borzemska – Inspektor w Wydziale Organizacyjnym,
faks 52 5683102, e – mail: przetargi[at]csw[dot]pl.
IX.TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
Wykonawca jest związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
X. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
- Oferta składana przez wykonawcę powinna być sporządzona na formularzu oferty będącym załącznikiem do niniejszej instrukcji. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i załączników na formularzach sporządzonych przez wykonawcę, pod warunkiem, że ich treść, a także opis kolumn i wierszy odpowiadać będą formularzom określonym przez zamawiającego.
- Formularz oferty wraz ze stanowiącymi jego integralną część załącznikami, zostaną wypełnione przez wykonawcę ściśle według postanowień niniejszej instrukcji.
- W przypadku gdy wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być poświadczona za zgodność z oryginałem przez upełnomocnionego przedstawiciela wykonawcy.
- Wykonawca złoży tylko jedną ofertę, zawierającą jedną jednoznacznie opisaną propozycję. Złożenie większej liczby ofert lub złożenie oferty zawierającej propozycje alternatywne spowoduje odrzucenie oferty (ofert) wykonawcy z postępowania.
- W przypadku złożenia oferty wspólnej, podmioty występujące wspólnie winny być określone na formularzu oferty oraz na kopercie, w której umieszczona jest oferta.
- Wszystkie strony oferty i dokumentów składanych wraz z ofertą powinny być kolejno ponumerowane, a w treści oferty winna być umieszczona informacja z ilu kolejno ponumerowanych stron składa się oferta wraz z załącznikami.
- Wszelkie zmiany w treści oferty (poprawki, przekreślenia, dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez wykonawcę. W przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
- Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób niebudzący wątpliwości zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, załączając stosowne wyjaśnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2019 r., nr 1010,), które wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone w osobnym opakowaniu, w sposób umożliwiający łatwe od niej odłączenie i opatrzone napisem: „Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa – nie udostępniać”, z zachowaniem kolejności numerowania stron oferty.
- Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w 1 egzemplarzu. Ofertę należy umieścić w zamkniętej kopercie oznaczonej następująco:
………………………..……………….
Nazwa i adres wykonawcy (podmiotów występujących wspólnie)
Sprawa nr OR.272.1.3.2019
Oferta na: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w razie wykorzystania możliwości ich dostarczenia lub wydania odbiorcy świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby Starostwa Powiatowego w Świeciu nie otwierać przed 22.11.2019 r. godz. 11:00 (data, godzina) |
Niewłaściwe opakowanie oferty nie spowoduje jej odrzucenia.
Niewłaściwe oznaczenie koperty zawierającej ofertę spowoduje odrzucenie oferty, jeżeli braki lub błędy w tym zakresie uniemożliwiają prawidłowe otwarcie oferty.
- Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty przed upływem terminu składania ofert.
Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty musi być oznaczone jak w dziale X pkt 10 Ogłoszenia oraz dodatkowo podpisane „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
- Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty.
- Oferta musi być sporządzona w języku polskim. Może zostać złożona z zachowaniem formy pisemnej oraz podpisana poprzez czytelny podpis lub podpis z pieczątką imienną osoby upoważnionej/osób upoważnionych do reprezentowania wykonawcy lub elektronicznie opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne – podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie Pzp na adres przetargi[at]csw[dot]pl.
- W przypadku składania oferty w formie elektronicznej Zamawiający dopuszcza w szczególności następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt. Podpisaną ofertę Wykonawca powinien zaszyfrować, tj. opatrzyć hasłem dostępowym. W tym celu Wykonawca może posłużyć się narzędziami oferowanymi przez oprogramowanie, w którym przygotowuje dokument oświadczenia (np. Adobe Acrobat), lub skorzystać z dostępnych na rynku narzędzi na licencji open-source (np.: AES Crypt, 7-Zip i Smart Sign) lub komercyjnych.
- Wykonawca zamieszcza hasło dostępu do pliku oferty w treści odrębnego maila.
- Wykonawca przesyła Zamawiającemu zaszyfrowaną i podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym ofertę na wskazany adres poczty elektronicznej w taki sposób, aby dokument ten dotarł do Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
W treści przesłanej wiadomości należy wskazać oznaczenie i nazwę postępowania, którego oferta dotyczy oraz nazwę Wykonawcy, albo dowolne oznaczenie pozwalające na identyfikację Wykonawcy
- Datą przesłania oferty będzie potwierdzenie dostarczenia wiadomości zawierającej ofertę z serwera pocztowego Zamawiającego.
- E-mail zawierający hasło musi zostać przesłany w dniu otwarcia oferty, po terminie jej złożenia lub w sposób uniemożliwiający odczytanie go przed terminem otwarcia oferty.
XI. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT
- Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego – Starostwo Powiatowe w Świeciu ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86 – 100 Świecie (pokój nr 316, II piętro – Sekretariat).
- Termin składania ofert upływa dnia 22.11.2019 r. o godz. 11:00.
- Oferty otrzymane przez zamawiającego po terminie podanym w dziale XI pkt 2 ogłoszenia zostaną niezwłocznie zwrócone wykonawcy.
- Otwarcie ofert nie jest jawne.
- Z treścią złożonych ofert oraz protokołem otwarcia ofert Wykonawcy mogą zapoznać się od momentu przekazania przez Zamawiającego zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania.
- W przypadku złożenia oferty po terminie składania ofert, Zamawiający zwraca Wykonawcy taką ofertę bez jej otwierania, za wyjątkiem sytuacji, gdy jest to niezbędne dla ustalenia adresu Wykonawcy.
XII. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY
- Łączna cena oferty jest ceną wynikającą z wypełnionego Formularza oferty (Załącznik nr 1 do Ogłoszenia), zawierającą cenę dla poszczególnych rodzajów usług. Liczba poszczególnych usług jest liczbą szacunkową przyjętą przez Zamawiającego w celu obliczenia przez Wykonawcę ceny oferty, która służy do porównania ofert Wykonawców, a której wykorzystania Zamawiający nie gwarantuje w trakcie realizacji zamówienia. Kwotą umowy (maksymalne wynagrodzenie wykonawcy) będzie kwotą jaką zamawiający przeznaczy na realizację zamówienia z zastrzeżeniem, że ilość poszczególnych usług będzie zamawiana zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego po cenach jednostkowych wskazanych w ofercie.
- W Formularzu oferty (Załącznik nr 1 do Ogłoszenia), Wykonawca podaje wartości netto i brutto z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2019r. poz. 178).
- Wartość jednostkowa zł brutto dla danej pozycji z Formularza ofertowego (Załącznik nr 1 do Ogłoszenia) może być tylko jedna i musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia odpowiednio do danego zadania zgodnie z Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do Ogłoszenia) oraz warunkami wynikającymi z Ogłoszenia.
- Nie dopuszcza się wariantowości cen.
- Łączna cena oferty zł brutto oraz ceny jednostkowe muszą być wyższe niż 0 zł, wyrażone w złotych polskich (PLN) cyfrowo, i określone z dokładnością do 1 grosza (tj. do dwóch miejsc po przecinku).
- Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku
XIII. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW ORAZ SPOSOBU OCENY OFERT
- Zamawiający bada złożone oferty pod względem ich zgodności z treścią Ogłoszenia w celu sprawdzenia czy Wykonawca spełnia wymagane warunki.
- W przypadku, gdy oferta nie zawiera wymaganych dokumentów lub doręczone dokumenty nie potwierdzają spełnienia warunków, Zamawiający wzywa do uzupełnienia stwierdzonych braków w wyznaczonym przez siebie terminie.
- Wykonawca, który nie uzupełnił braków, o których mowa w ust. 2 powyżej, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie- zostanie wykluczony z postępowania a jego oferta uznana za odrzuconą.
- Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:
Opis kryteriów oceny | Waga | |
A | Cena brutto | 60% |
B | Możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym | 40% |
- Zamawiający dokona oceny wg następującego wzoru:
P = A + B
P – wartość punktowa badanej oferty
A – liczba punktów za kryterium „cena brutto”
B – liczba punktów za kryterium „Możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym”;
A/ Kryterium: Cena brutto – maksymalna ilość punktów wynosi 60.
Zastosowanie będzie miał następujący wzór, wykorzystywany przy ocenie oferty:
A min
A = ———– x 100 x 0,60 pkt
A X
gdzie:
A – liczba punktów za kryterium „cena brutto”
Amin – cena brutto oferty najtańszej
A X – cena brutto oferty badanej
B/ Kryterium: Możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym – maksymalna ilość punktów wynosi 40.
Zamawiający będzie punktował powyższe kryterium w następujący sposób:
– możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym – 40 pkt;
– brak możliwości śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym – 0 pkt.
- Zmawiający udzieli zamówienia wykonawcy, który spełni wszystkie postawione w Ogłoszeniu warunki oraz otrzyma największą liczbę punktów spośród rozpatrywanych ofert za realizację przedmiotu zamówienia.
- Wartość punktowa zostanie podana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, a zaokrąglenie zostanie dokonane zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami matematyki.
- Jeżeli nie będzie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie, zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.
- Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen lub kosztów wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
XIV. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
- Jeżeli w przedmiotowym postępowaniu zostanie wybrana oferta Wykonawców, którzy wspólnie ubiegali się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać (przed podpisaniem umowy) dostarczenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, w tym również umowę wspólników spółki cywilnej.
- O terminie podpisania umowy Zamawiający powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni roboczych.
XV. ISTOTNE POSTANOWIENIA UMOWY
Zamawiający zawrze umowę w sprawie przedmiotowego zamówienia na warunkach określonych we Wzorze umowy, który stanowi Załącznik nr 2 do Ogłoszenia.
- Zamawiający wymaga zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze Istotnych Postanowień Umowy będącej załącznikiem nr 4 do niniejszej Ogłoszeniu, co wykonawca potwierdza w formularzu oferty.
- Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
2.1. Zmiana podwykonawcy – na pisemny wniosek wykonawcy, dopuszcza się wprowadzenie nowego podwykonawcy, zmianę podwykonawcy lub rezygnację z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez wykonawcę oświadczenia podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń wobec wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dopuści zmianę pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego podwykonawcę lub wykonawca samodzielnie spełni je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
2.2. Zmiany osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy na zasadach określonych w Istotnych Postanowieniach Umowy.
2.3. Zmiany wynikające ze zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy lub świadczenie stron;
2.4 Zmiany wynikające z zaistnienia, po zawarciu niniejszej umowy, przypadku siły wyższej, przez którą, na potrzeby niniejszej umowy rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony więzi prawnej, o charakterze niezależnym od stron, którego strony nie mogły przewidzieć i którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności. Za siłę wyższą, warunkującą zmianę niniejszej umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe;
2.5. Zmiany prowadzące do likwidacji oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.
2.6. Zmiany wynagrodzenia w przypadku:
- a) zmiany stawki podatku od towarów i usług,
- b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
- c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne
– jeżeli zmiany te (tj. określone w pkt a – c) będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę.
- d) zastosowania przewidywanego prawa opcji.
2.7. Przekształcenia wykonawcy będącego osobą prawną lub spółką osobową lub cywilną w inną spółkę prawa handlowego w trybie przekształcenia spółki zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1578 z późn. zm.).
- Zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa wart. 3571 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1145 z późn. zm.) – „Jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą, czego strony nie przewidziały przy zawarciu umowy, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, oznaczać sposób wykonania zobowiązania, wysokość świadczenia lub nawet orzec o rozwiązaniu umowy”.
- Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy, z zastrzeżeniem §9 Istotnych Postanowień Umowy, wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, z tym jednak zastrzeżeniem, że każda ze stron może jednostronnie dokonać zmiany w zakresie numerów telefonów/faksów i adresów wskazanych w niniejszej umowie, zawiadamiając o tym pisemnie drugą stronę niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 3 dni od chwili dokonania zmiany. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
- Natomiast nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Pzp:
- a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana rachunku bankowego),
- b) zmiana danych teleadresowych.
XVI. KLAUZULA INFORMACYJNA
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy, że:
- Administrator danych:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Starostwie Powiatowym w Świeciu jest Starosta Świecki. Dane adresowe: ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie. Telefon: 52 56 83 100. Adres e-mail: sekretariat[at]csw[dot]pl.
- Inspektor Ochrony Danych:
W sprawach związanych z ochroną danych osobowych może Pani/Pan kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w następujący sposób:
- drogą elektroniczną: daneosobowe[at]csw[dot]pl
- telefonicznie: 52 56 83 108,
- pisemnie: adres siedziby Administratora danych.
- Cele przetwarzania danych osobowych oraz podstawa prawna przetwarzania danych osobowych
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań i obowiązków prawnych nałożonych na Administratora ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, tj. w celu udzielenia zamówienia publicznego, zawarcia i wykonania umowy na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia RODO. Podstawą prawna powyższych działań jest zgoda Wykonawcy wyrażona poprzez akt uczestnictwa w postepowaniu.
- Odbiorcy danych osobowych:
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
- wszystkie zainteresowane podmioty i osoby, gdyż co do zasady postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest jawne;
- na potrzeby kontroli przebiegu zamówienia publicznego, w szczególności: Urząd Zamówień Publicznych, Komisja Rewizyjna, Urząd Kontroli Skarbowej, Regionalna Izba Obrachunkowa, Urząd Skarbowy, ZUS, UOKIK, NIK, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki, i inne działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
- inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Administratorem przetwarzają dane osobowe.
- Okres przechowywania danych osobowych:
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, oraz nie krócej niż przez okres przewidziany w instrukcji kancelaryjnej, stanowiącej załącznik nr 1 do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt, instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych tj. w przypadku umów przez okres 10 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia oraz w przypadku dokumentacji zamówienia przez okres 5 lat.
- Prawa osób, których dane dotyczą:
W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:
posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego:
Może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, jeżeli sądzi Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.
- Informacja o wymogu dobrowolności podania danych oraz konsekwencjach nie podania danych osobowych:
Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. W przypadku nie podania przez Panią/Pana danych osobowych wymaganych przepisami prawa, niemożliwe będzie zrealizowanie zadania, co może skutkować nie udzieleniem zamówienia.
- Państwa dane osobowe nie są i nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w celu podjęcia jakiejkolwiek decyzji i nie będą profilowane.
______________________
* Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
XVII. OBOWIĄZKI WYKONAWCY W ZAKRESIE WYPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW INFORMACYJNYCH WYNIKAJĄCYCH Z RODO
- Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO – rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1). w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4 RODO).
- Ponadto wykonawca będzie musiał wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
XVIII. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY W TOKU POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA.
- Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
- Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
- Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
- Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
- Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub ważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
- Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
- Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 182 ustawy
- Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
- Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
- Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
IXX. WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW DO OGŁOSZENIA:
- Załącznik nr 1 – Formularz oferty;
- Załącznik nr 2 – Wzór umowy;
- Załącznik nr 3 – Szczegółowy opis przedmiotu;
- Załącznik nr 4 – Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganiu wykluczeniu z postępowania.
Prośba o udzielenie wyjaśnień do treści ogłoszenia
W dniu 18 listopada 2019 r. wpłynęła prośba o udzielenie wyjaśnień do treści Ogłoszenia o zamówieniu na „Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby Starostwa Powiatowego w Świeciu”. Poniżej odpowiedzi na pytania:
1.Zamawiający w § 7 ust. 3 Załącznika nr 2 do Ogłoszenia – Umowa oraz w Opisie przedmiotu zamówienia – Załączniku nr 3 ust. 24 – wskazuje, iż podane w wycenie przedmiotu zamówienia przewidywane ilości nadawanych przesyłek przez okres obowiązywania umowy są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. W związku z powyższym Wykonawca wnosi o wskazanie procentowej wysokości zobowiązania jakie Zamawiający zamierza na pewno udzielić Wykonawcy, czyli które będzie na pewno zrealizowane przez Zamawiającego. Brak wskazania tej wielkości jest sprzeczne z art. 29 ust. 2 i 34 ust. 5 P.z.p. Wykonawca wskazuje, iż w orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 11 stycznia 2008 roku (sygn. akt KIO/UZP22/07) Izba wskazała, że niedopuszczalną praktyką jest określenie przez Zamawiającego jedynie górnej granicy swojego zobowiązania, bez wskazania minimalnej ilości, czy wartości, którą na pewno Zamawiający wyda na potrzeby realizacji przedmiotu zmówienia, co nie spełnia wymogów art. 29 ust. P.z.p., który to przepis nakazuje, aby przedmiot zamówienia był opisany w sposób wyczerpujący i konkretny.
Odpowiedź: Zapis taki wynika z braku możliwości wskazania minimalnego poziomu zamówienia – ilości przesyłek są uzależnione od ilości realizowanych zadań przez Starostwo. Jeżeli ilość zadań zmaleje, to liczba przesyłek zmaleje również – jednak na etapie szacowania wielkości zamówienia brak możliwości precyzyjnego określenia poziomu minimum. Szacunkowa liczba przesyłek wynika z ilości nadawanych przesyłek przez Starostwo Powiatowe w ostatnich 12 miesiącach. Można na tej podstawie wnioskować, że minimalny poziom realizacji usługi będzie na poziomie 90% wartości szacunku.
- Wykonawca wnosi o wyjaśnienie, czy w przypadku wyboru oferty Wykonawcy, Zamawiający wyrazi zgodę na dołączenie do umowy załącznika określającego wzór znaku opłaty i innych oznaczeń wymaganych przez Wykonawcę dla identyfikacji umowy oraz usług realizowanych dla Zamawiającego, których obowiązek umieszczenia na przesyłkach wynika z regulaminów obowiązujących u Wykonawcy?
Odpowiedź: Tak. Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy załącznika określającego wzór znaku opłaty i innych oznaczeń wymaganych przez Wykonawcę dla identyfikacji umowy oraz usług realizowanych dla Zamawiającego. Ponadto w treści Projektu umowy Załącznik nr 2 do Ogłoszenia §4 ust. 5 znajduje się zapis ” Zamawiający będzie umieszczał na stronie adresowej przesyłek oznaczenie potwierdzające wniesienie opłaty za usługę w postaci napisu, nadruku lub odcisku pieczęci o treści podanej przez wykonawcę”, który wskazuje na konieczność podania przez Wykonawcę w/w wzoru.
- Zamawiający w 20 Załącznika nr 3 do Ogłoszenia oraz w § 2 ust. 6 Załącznika nr 2 do Ogłoszenia – Umowa wskazuje godziny doręczania przesyłek oraz potwierdzeń odbioru i zwrotów przychodzących do Zamawiającego. Wykonawca informuje, że zgodnie z zapisami ustawy Prawo Pocztowe art. 46 ust.2 pkt. 5 zobowiązany jest do doręczania przesyłek co najmniej w każdy dzień roboczy i nie mniej niż 5 dni w tygodniu z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Jednocześnie Wykonawca informuje, że zobowiązanie operatora wyznaczonego do doręczania przesyłek w określonych godzinach w istotny sposób narusza zapisy art. 46 ust. 2 pkt. 1, który obliguje go do świadczenia usług powszechnych w sposób jednolity w porównywalnych warunkach. Ponadto, doręczanie korespondencji do Zamawiającego nie jest przedmiotem postępowania, a obowiązkiem ustawowym Wykonawcy jako operatora wyznaczonego i dotyczy przesyłek nadanych za jego pośrednictwem. Dodatkowo zwracamy uwagę, że doręczenie przesyłki jest konsekwencją umowy zawartej z Nadawcą w chwili jej nadania, natomiast Zamawiający występuje w tym wypadku w roli adresata i nie jest stroną umowy o nadawanie. Wobec powyższego Wykonawca prosi o modyfikację zapisu w zakresie rezygnacji z określania konkretnych godzin doręczania przesyłek nadchodzących do oddziałów Zamawiającego, gdyż nie stanowi to przedmiotu umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.
Odpowiedź: Zamawiający wskazując dni doręczania przesyłek do oraz potwierdzeń odbioru nie odbiega od zapisów ustawy Prawo Pocztowe ponieważ wskazuje tylko dni robocze. Natomiast doprecyzowanie godzin doręczeń wynika ze sposobu funkcjonowania jednostki i w naszej ocenie nie narusza zasady świadczenia usługi w sposób jednolity w porównywalnych warunkach.
Informacja z otwarcia ofert
w postępowaniu: „Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w razie wykorzystania możliwości ich dostarczenia lub wydania odbiorcy świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby Starostwa Powiatowego w Świeciu”
Do dnia 22 listopada 2019 roku do godziny 11:00 w postępowaniu na „Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w razie wykorzystania możliwości ich dostarczenia lub wydania odbiorcy świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby Starostwa Powiatowego w Świeciu” wpłynęła jedna oferta.
Zestawienie ofert:
Wykonawca | Cena brutto | Możliwość śledzenia przez Internet przesyłek rejestrowanych przesyłek w obrocie krajowym |
Poczta Polska SA, ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa | 238524,60 zł | Tak |
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 249 709,01 zł brutto na całość zamówienia.
Informacje dot.:
1) Terminu wykonania zamówienia – określone zostały w Ogłoszeniu o zamówieniu na usługi społeczne i projekcie umowy stanowiącym załącznik do Ogłoszenia.
2) Warunków płatności warunki gwarancji – określone zostały w Ogłoszeniu o zamówieniu na usługi społeczne i projekcie umowy stanowiącym załącznik do Ogłoszenia.
Załączniki
Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne o wartości poniżej 750 000 EURO w postępowaniu o udzielenie zamówienia | dodany: 12:22, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | ||
Załącznik nr 1 - Formularz oferty | dodany: 12:22, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | ||
Załącznik nr 2 - Projekt umowy | dodany: 12:22, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | ||
Załącznik nr 3 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia | dodany: 12:22, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | ||
Załącznik nr 4 - Oświadczenie Wykonawcy | dodany: 12:23, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska |
Informacje
wytworzono: | data: 12:00 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | |
wprowadzono: | data: 12:27, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | |
udostępniono: | data: 12:27, 14.11.2019 | przez: Anna Borzemska | |
zmodyfikowano: | data: 11:08, 22.11.2019 | przez: Anna Borzemska | |
osoba odpowiedzialna: | Iwona Karolewska | ||
podmiot udostępniający: | Starostwo Powiatowe w Świeciu |