Uchwała Nr XXXIV/218/17
Rady Powiatu Świeckiego
z dnia 20 grudnia 2017 r.
w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania oraz terminu i sposobu rozliczania wykorzystania dotacji
Na podstawie art. 12 pkt 11 o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868), w związku z art. 38 ustawy z dnia 27 października 2017 r., o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. z 2017 r, poz.2203), uchwala się, co następuje:
Rozdział 1.
Postanowienia ogólne
§ 1. Uchwała ustala tryb udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół, w których jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki oraz dla niepublicznych szkół, w których nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, dla których Powiat Świecki jest organem rejestrującym oraz tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania, w tym zakres danych, które powinny być zawarte we wniosku o udzielenie dotacji i w rozliczeniu jej wykorzystania oraz termin i sposób rozliczenia wykorzystania dotacji.
§ 2. Ilekroć w uchwale jest mowa o:
1) „ustawie” – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych ( Dz.U. z 2017 r. poz. 2203);
2) „dotacji” – należy przez to rozumieć dotację podmiotową udzielaną z budżetu Powiatu Świeckiego dla niepublicznej szkoły, dla której Powiat Świecki jest organem rejestrującym;
3) „szkole” – należy przez to rozumieć szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, a także szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, w której nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, na której prowadzenie przekazywana jest lub przekazywana była dotacja z budżetu Powiatu Świeckiego;
4) „uczniu” – należy przez to rozumieć ucznia szkoły niepublicznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, a także ucznia szkoły niepublicznej, w której nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, na której prowadzenie przekazywana jest lub przekazywana była dotacja z budżetu Powiatu Świeckiego;
5) „Staroście” – należy przez to rozumieć Starostę Świeckiego;
6) „Powiecie” – rozumie się przez to Powiat Świecki;
7) „organie dotującym” – należy przez to rozumieć Powiat Świecki, z siedzibą władz Powiatu w Świeciu, przy ul. Gen. Józefa Hallera 9;
8) „uchwale” – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę.
Rozdział 2.
Tryb udzielania dotacji
§ 3. 1. Dotacji udziela się na wniosek złożony przez organ prowadzący szkołę.
- Wniosek o udzielenie dotacji, organ prowadzący szkołę składa odrębnie dla każdej szkoły.
§ 4. 1. We wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w art. 26 ust. 1 i ust. 2 ustawy, organ prowadzący szkołę zawiera informacje o:
1) organie prowadzącym szkołę i sposobie jego reprezentacji;
2) szkole, w tym dane adresowe jej siedziby;
3) rachunku bankowym szkoły lub odpowiednio zespołu szkół, wskazanym do przekazywania dotacji udzielanej na jednostkę dotowaną, której wniosek dotyczy;
4) planowanej liczbie uczniów;
5) przekazaniu danych do systemu informacji oświatowej, według stanu na dzień 30 września roku bazowego.
- Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1 stanowi załącznik nr 1 do uchwały.
- Organ prowadzący szkołę, zobowiązany jest pisemnie poinformować organ dotujący o zmianie danych zawartych we wniosku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 – 3, w terminie 14 dni od dnia ich zaistnienia.
§ 5. 1. We wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w art. 26 ust. 5 ustawy, organ prowadzący szkołę, oprócz informacji wymienionych w § 4 ust. 1 pkt 1 – 3 przedstawia zaświadczenie o uzyskaniu przez ucznia tej szkoły odpowiednio świadectwa dojrzałości lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, w terminie 12 miesięcy od dnia, w którym uczeń ukończył te szkołę.
- Wzór wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w ust. 1 stanowi załącznik nr 2 do uchwały.
§ 6. 1. We wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w art. 31 ustawy, organ prowadzący szkołę, zawiera informacje:
1) wymienione w § 4 ust. 1 pkt 1 – 3;
2) o planowanej liczbie słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego, nie później niż do dnia 30 września roku bazowego;
3) przekazaniu danych do systemu informacji oświatowej, według stanu na dzień 30 września roku bazowego;
4) przedstawia udokumentowanie uzyskanie świadectwa potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji przez słuchacza kwalifikacyjnego kursu zawodowego w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przez okręgową komisję egzaminacyjną.
- Wzór wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w ust. 1 stanowi załącznik nr 3 do uchwały.
§ 7. Dotacja przekazywana jest w częściach, na wyodrębniony rachunek bankowy, wskazany we wniosku o udzielenie dotacji, w terminach określonych w ustawie.
§ 8. 1. Podstawą ustalenia wysokości miesięcznej części dotacji dla szkoły, o której mowa w art. 26 ust. 1, jest informacja miesięczna o liczbie uczniów.
- Podstawą ustalenia wysokości miesięcznej części dotacji dla szkoły, o której mowa w art. 26 ust. 2, jest informacja miesięczna o liczbie uczniów uczestniczących w co najmniej 50 % obowiązkowych zajęć edukacyjnych w danym miesiącu.
- Informacje, o których mowa w ust. 1 i ust. 2 organ prowadzący szkołę składa w terminie do 10 dnia każdego miesiąca.
- Podana w informacji, o której mowa w ust. 3, liczba uczniów:
1) dotyczy stanu na pierwszy dzień miesiąca, którego informacja ta dotyczy;
2) ustalona zostaje na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania i jest zgodna ze stanem w księdze uczniów lub innym dokumencie stanowiącym o liczbie uczniów w szkole.
- Wzór informacji, o której mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 4 do uchwały.
Rozdział 3.
Rozliczanie dotacji
§ 9. 1. Organ prowadzący szkołę sporządza informację o rozliczeniu rocznej dotacji pobranej w roku bazowym na prowadzenie szkoły.
- W rozliczeniu, o którym mowa w ust. 1 wyodrębnia się część dotacji:
1) udzielonej i wykorzystanej na uczniów pełnosprawnych;
2) udzielonej i wykorzystanej na uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Informację, o której mowa w ust. 1 składa się w terminie do dnia 15 stycznia roku następującego po roku budżetowym, na który udzielono dotacji.
- Informacja o rozliczeniu, o którym mowa w ust. 1, zawiera dane umożliwiające ustalenie czy dotacja została pobrana w prawidłowej wysokości, a poniesione wydatki są zgodne z katalogiem wydatków określonych w ustawie, a w szczególności informacje o:
1) liczbie uczniów, w tym uczniów objętych kształceniem specjalnym w szkole;
2) liczbie uczniów uczestniczących w co najmniej 50 % obowiązkowych zajęć edukacyjnych w danym miesiącu – w przypadku szkoły, w której nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki;
3) liczbie uczniów, którzy otrzymali zaświadczenie o uzyskaniu odpowiednio świadectwa dojrzałości lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, w terminie 12 miesięcy od dnia, w którym ukończyli te szkołę;
4) liczbie słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego, dla których udokumentowane zostało uzyskanie świadectwa potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji przez tych słuchaczy, w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przez okręgową komisję egzaminacyjną;
5) wysokości pobranej dotacji w roku bazowym;
6) dane o wysokości środków finansowych poniesionych na:
a) pokrycie wydatków bieżących,
b) zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
c) pokrycie wydatków związanych z organizacją kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. ustawy – Prawo oświatowe.
5. Wzór informacji o rozliczeniu rocznej dotacji stanowi załącznik nr 5 do uchwały.
§ 10. 1. Podstawą rozliczania dotacji udzielanej w roku budżetowym są dane zawarte w informacjach, o których mowa w § 4, w § 5 i w § 9 ust. 3.
§ 11. 1. O rozliczeniu dotacji udzielonej szkole w roku bazowym, organ dotujący zawiadamia na piśmie organ prowadzący szkołę do dnia 14 lutego roku następującego po roku, na który została udzielona dotacja.
- Jeżeli z rozliczenia, o którym mowa w ust. 1 wynika, że dotacja została udzielona w wysokości mniejszej niż należna, w terminie 14 dni od dnia przekazania zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, organ dotujący przekazuje szkole kwotę wyrównania należnej dotacji.
- Jeżeli z rozliczenia, o którym mowa w ust. 1 wynika, że dotacja została udzielona w wysokości większej niż należna, organ prowadzący szkołę, w terminie 14 dni od dnia przekazania jej zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, przekazuje na rachunek budżetu Powiatu kwotę dotacji pobranej w nadmiernej wysokości.
- Niedotrzymanie terminów, o których mowa w ust. 2 i 3 powoduje naliczenie odsetek, ustalanych jak dla zaległości podatkowych.
§ 12. 1. Organ prowadzący szkołę, która w trakcie roku budżetowego zakończyła działalność, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu zakończenia działalności składa informację, o której mowa w § 9, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do uchwały.
- O wynikach rozliczenia dotacji, organ dotujący zawiadamia organ prowadzący szkołę, o której mowa w ust. 1, w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu złożenia informacji, o której mowa w ust. 1.
- W przypadkach określonym w ust. 1 i 2, zapisy § 11 ust. 2 – 4 stosuje się odpowiednio.
§ 13. 1. Środki otrzymane przez szkołę, w której nie jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki za okres, w którym dotacja została wstrzymana na podstawie art. 36 ust. 7 lub art. 37 ust. 2 ustawy, podlegają rozliczeniu na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 6 do uchwały, w terminie 30 dni od dnia otrzymania tych środków.
- Na zasadach określonych w ust. 1 podlegają rozliczeniu wyłącznie środki wykorzystane na refundację wydatków za lata wcześniejsze niż bieżący rok budżetowy.
Rozdział 4.
Tryb i zakres kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystywania dotacji
§ 14. 1. Pobranie i wykorzystanie dotacji udzielanych z budżetu Powiatu Świeckiego podlega kontroli.
- Kontrola prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji odnosi się do ustalenia:
1) zasadności pobrania dotacji;
2) prawidłowej wysokości pobranej dotacji;
3) celowości wykorzystania pobranej dotacji;
4) rozliczenia pobranej dotacji w roku bazowym.
§ 15. Prawidłowość pobrania i wykorzystywania dotacji podlega kontroli według kryterium legalności, celowości i rzetelności.
§ 16. 1. O zamiarze przeprowadzenia kontroli, powiadamia się organ prowadzący jednostkę kontrolowaną, w terminie nie krótszym niż 3 dni od podjęcia czynności kontrolnych.
- W szczególnie uzasadnionych przypadkach, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zabezpieczenia dowodów stanowiących podstawę wykluczenia pobrania dotacji nienależnej lub pobieranej w nadmiernej wysokości, organ dotujący ma prawo zlecenia przeprowadzenia czynności kontrolnych w trybie natychmiastowym.
§ 17. 1. Kontrolę przeprowadzają osoby upoważnione przez Starostę, zwane dalej „kontrolerami”.
- Kontrola rozpoczyna się w chwili okazania upoważnienia do przeprowadzenia kontroli, które zawiera:
1) imię i nazwisko osoby lub osób przeprowadzających kontrolę;
2) nazwę kontrolowanej szkoły;
3) zakres kontroli;
4) przewidywany czas trwania kontroli;
5) okres ważności upoważnienia.
§ 18. 1. Postępowanie kontrolne może być prowadzone:
1) w siedzibie jednostki kontrolowanej;
2) w siedzibie organu prowadzącego kontrolowaną jednostkę;
3) za pisemną zgodą organu prowadzącego, po komisyjnym przekazaniu dokumentów i za potwierdzeniem odbioru – także w siedzibie organu dotującego.
- Organ prowadzący kontrolowany podmiot jest zobowiązany do zapewnienia kontrolerom warunków i środków niezbędnych do sprawnego przeprowadzenia kontroli, w szczególności do niezwłocznego przedstawiania żądanych dokumentów i materiałów oraz terminowego udzielania wyjaśnień.
- W toku prowadzenia czynności kontrolnych, kontrolerzy są uprawnieni do sporządzania kserokopii, fotokopii lub skanów kontrolowanych dokumentów lub wyciągów z dokumentów.
§ 19. 1. Z przeprowadzonej kontroli sporządzany jest protokół w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, który podpisują kontrolerzy i organ prowadzący lub osoba upoważniona przez organ prowadzący do reprezentowania kontrolowanej jednostki.
- Protokół kontroli zawiera w szczególności opis stanu faktycznego stwierdzonego w toku kontroli, w tym ustalonych uchybień i nieprawidłowości.
- Kontrolowanemu przysługuje prawo zgłoszenia, przed podpisaniem protokołu, zastrzeżeń co do ustaleń zawartych w protokole kontroli. Zastrzeżenia należy złożyć na piśmie w terminie 7 dni od dnia otrzymania protokołu kontroli.
- W razie zgłoszenia zastrzeżeń, o których mowa w ust. 3, kontrolujący obowiązany jest dokonać ich analizy i w miarę potrzeby, podjąć dodatkowe czynności kontrolne, a w przypadku stwierdzenia zasadności zastrzeżeń, zmienić lub uzupełnić odpowiednią część protokołu kontroli.
- O sposobie rozpatrzenia zastrzeżeń, Starosta powiadamia organ prowadzący szkołę, w terminie 14 dni od dnia otrzymania zastrzeżeń.
- W razie nie uwzględnienia zastrzeżeń w całości lub w części, kontrolujący przekazuje na piśmie swoje stanowisko organowi prowadzącemu kontrolowaną jednostkę, który podpisuje protokół, w terminie 7 dni od dnia otrzymania stanowiska kontrolującego.
- Kontrolowany może odmówić podpisania protokołu kontroli, składając w terminie właściwym do jego podpisania wyjaśnienie odmowy podpisania. Odmowa podpisania protokołu nie zwalnia organu prowadzącego od wypełnienia ustaleń poczynionych w toku kontroli.
§ 20. 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Starosta przekazuje organowi prowadzącemu kontrolowaną jednostkę wystąpienie pokontrolne, zawierające ocenę przedmiotu kontroli, wynikającą z ustaleń opisanych w protokole, a także zalecenia pokontrolne.
- Wystąpienie pokontrolne, w szczególności określa stwierdzone nieprawidłowości w pobraniu i wykorzystaniu dotacji oraz zawiera wyliczenie dotacji pobranej nienależnie w nadmiernej wysokości albo wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem.
- Organ prowadzący kontrolowany podmiot jest obowiązany, w terminie określonym w wystąpieniu pokontrolnym, poinformować na piśmie Starostę o sposobie wykonania zaleceń oraz podjętych działaniach, w celu usunięcia stwierdzonych uchybień i nieprawidłowości.
§ 21. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Świeckiego.
§ 22. Traci moc Uchwała Nr XIV/79/15 Rady Powiatu Świeckiego z dnia 30 grudnia 2015 r. (Dz. Urz. Woj. Kuj – Pom z 2016 r. poz. 181), zmieniona Uchwałą Nr XXV/161/17 Rady Powiatu Świeckiego z dnia 15 marca 2017 r. (Dz. Urz. Woj. Kuj – Pom z 2017 r. poz. 1137).
§ 23. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko – Pomorskiego, z wyjątkiem § 9 ust.2 uchwały, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
Przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego
Grzegorz Chmielewski
Uzasadnienie
Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2203) wprowadza od 2018 r., istotne zmiany w przepisach prawa, dotyczących ustalania trybu udzielania i rozliczania dotacji szkołom niepublicznym oraz trybu i zakresu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.
Delegacja, zawarta w art. 38 wyżej wymienionej ustawy, obliguje organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego, aby w drodze uchwały, ustalił tryb udzielania i rozliczania dotacji oraz tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania, w tym zakres danych, które powinny być zawarte we wniosku o udzielenie dotacji i w rozliczeniu jej wykorzystania, termin przekazania informacji o liczbie uczniów oraz termin i sposób rozliczenia wykorzystania dotacji.
W obecnym stanie faktycznym, w Rejestrze Szkół Niepublicznych, prowadzonym przez Powiat Świecki, figurują ponadgimnazjalne szkoły niepubliczne, o uprawnieniach szkół publicznych, w których jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki oraz ponadpodstawowe szkoły niepubliczne, o uprawnieniach szkół publicznych, w których nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki. Przedmiotowa uchwała zawiera regulacje w odniesieniu do wyżej wymienionych szkół.
Zgodnie z zapisem art. 26 ust. 1 i 2 wyżej wymienionej ustawy – szkoły, w których realizowany jest obowiązek szkolny lub obowiązek nauki – otrzymywać będą dotację na każdego ucznia, w wysokości równej kwocie przewidzianej na takiego ucznia w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostki samorządu terytorialnego, natomiast szkoły, w których nie jest realizowany obowiązek szkolny lub obowiązek nauki – otrzymywać będą dotację na każdego ucznia uczestniczącego w co najmniej 50% obowiązkowych zajęć edukacyjnych w danym miesiącu, w wysokości równej kwocie przewidzianej na takiego ucznia w części oświatowej subwencji ogólnej dla jst.
Ponadto, od 2019 r. – niepubliczne licea ogólnokształcące dla dorosłych i szkoły policealne niebędące szkołami specjalnymi – niezależnie od dotacji, o której mowa w art. 26 ust. 2, będą otrzymywać na każdego ucznia, niebędącego uczniem niepełnosprawnym, który uzyskał odpowiednio świadectwo dojrzałości lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, dotację w wysokości równej kwocie przewidzianej na takiego ucznia w części oświatowej subwencji ogólnej dla jst, pod warunkiem że organ prowadzący tę szkołę przedstawi zaświadczenie o uzyskaniu przez ucznia tej szkoły odpowiednio świadectwa dojrzałości lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, w terminie 12 miesięcy od dnia, w którym uczeń ukończył tę szkołę.
W uchwale zawarto także regulacje w odniesieniu do udzielania, rozliczania i trybu kontroli dotacji na uczestników kwalifikacyjnych kursów zawodowych, prowadzenie których szkoły niepubliczne dla dorosłych, mogą podjąć w każdym czasie.
Regulacje zawarte w niniejszej uchwale będą miały zastosowanie do udzielania, rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania od stycznia 2018 r.
Podjęcie uchwały przez Radę Powiatu w miesiącu grudniu 2017 r., zapewni terminowe udzielenie części dotacji w miesiącu styczniu 2018 r.(ustawowy termin – do 20 stycznia), a także jest uzasadnione zapisem art. 91 ust. 1 i art. 147 pkt 1 wymienionej na wstępie ustawy, z których wynika wprost, że przepisy rozdziału 3 ustawy, wchodzą w życie 14 dni od ogłoszenia tej ustawy w Dzienniku Ustaw, tj. z dniem 14 grudnia 2017 r.
Przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego
Grzegorz Chmielewski
Relacje
-
- Powiązany Uchwała Rady Nr XIV/79/15
- Powiązany Uchwała Rady Nr XXV/161/17
-
- Rodzaj aktu prawnego Uchwała Rady
- Rok podjęcia (podpisania) 2017
- Status Obowiązujący
- Sesja XXXIV
- Data podjęcia (podpisania) 20.12.2017
- Data rozpoczęcia obowiązywania 10.01.2018
- Data wejścia w życie 10.01.2018
- Data publikacji w dzienniku urzędowym 27.12.2017
- Nr publikacji w dzienniku urzędowym Nie dotyczy
- Pozycja w dzienniku urzędowym 5474
- Nr aktu prawnego XXXIV/218/17
- Czego dotyczy dodawany akt prawny ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania oraz terminu i sposobu rozliczania wykorzystania dotacji
- Podstawa prawna wydania art. 12 pkt 11 o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868), w związku z art. 38 ustawy z dnia 27 października 2017 r., o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. z 2017 r, poz.2203)
- Grupa aktów prawnych Uchwały Rady
- Typ treściAkty prawne
Załączniki
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | ||
Załącznik nr 2 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | ||
Załącznik nr 3 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | ||
Załącznik nr 4 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | ||
Załącznik nr 5 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | ||
Załącznik nr 6 do uchwały Rady Powiatu nr XXXIV.218.17 | dodany: 16:04, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej |
Informacje
wytworzono: | data: 11.12.2017 | przez: Bożena Szydłowska | |
wprowadzono: | data: 16:09, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | |
udostępniono: | data: 16:09, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | |
zmodyfikowano: | data: 16:09, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | |
osoba odpowiedzialna: | Bożena Szydłowska | ||
podmiot udostępniający: | Starostwo Powiatowe w Świeciu |
Rejestr zmian
utworzono: | data: 16:09, 27.12.2017 | przez: Halina Matwiej | Uchwała Rady Nr XXXIV/218/17 |