Protokół wspólnego posiedzenia Komisji Infrastruktury i Gospodarki oraz Komisji Polityki Finansowej Rady Powiatu Świeckiego z dnia 23 marca 2022 r.

Porządek obrad:

Część I- posiedzenie Komisji Infrastruktury i Gospodarki:

  1. Stan budynku po PSP przy ul. Laskowickiej.

Część II- posiedzenie Komisji Polityki Finansowej:

  1. Informacja o stanie i wykorzystaniu mienia komunalnego Starostwa Powiatowego.
  2. Informacja o realizacji zadań nałożonych na PUP z uwzględnieniem wykorzystania środków przy jednoczesnej analizie poniesionych nakładów i osiąganych efektów.

Część III- wspólne posiedzenie Komisji Polityki Finansowej i Komisji Infrastruktury i Gospodarki:

  1. Analiza materiałów będących przedmiotem obrad Rady Powiatu Świeckiego.
  2. Sprawy bieżące.

Dotyczy części I  posiedzenia Komisji Infrastruktury i Gospodarki

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji Infrastruktury i Gospodarki- według załączonej listy obecności.

W tej części posiedzenia członkowie Komisji Infrastruktury i Gospodarki udali się z wizytą na teren przy ul. Laskowickiej w celu oceny stanu budynku po PSP. Po powrocie do Starostwa Powiatowego, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska, Pan Józef Gawrych omówił kwestie dotyczące planowanego  zagospodarowania tego terenu, szczegółowo przedstawiając je na mapie, informując jednocześnie o przeznaczeniu działki pod budowę Biblioteki Powiatowej.

Pan Brunon Han podziękował za przedstawioną prezentację.

Na tym zakończono tą część posiedzenia.

Dotyczy części II i III posiedzenia Komisji Polityki Finansowej oraz wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Finansowej i Komisji Infrastruktury i Gospodarki w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji Polityki Finansowej i Komisji Infrastruktury i Gospodarki – według załączonych list obecności.

Obecni na posiedzeniu goście:

  1. Karolina Kasica– Dyrektor PUP w Świeciu,
  2. Zbigniew Kiełpiński– Zastępca Geodety Powiatowego,
  3. Adam Knapik – Przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego,
  4. Zbigniew Semrau – Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Transportu Publicznego Starostwa Powiatowego w Świeciu,
  5. Barbara Słowińska– Inspektor w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Świeciu,
  6. Barbara Studzińska – Starosta Świecki,
  7. Dariusz Woźniak – Skarbnik Powiatu.

Do pkt. 1

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska poprosiła o przedstawienie informacji o stanie mienia Powiatu.

Pan Zbigniew Kiełpiński przedstawił Informację o stanie i wykorzystaniu mienia komunalnego Powiatu Świeckiego- stan na dzień 31.12.2021r. (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu).

Pani Barbara Słowińska szczegółowo omówiła kwestie związane z mieniem komunalnym Powiatu Świeckiego. Wyjaśniła, iż wszystkie nieruchomości są oddane w formy przewidziane prawem, czyli najem, dzierżawa, trwały zarząd, użyczenie. W czasie analizowania materiałów wskazała, że co kilka lat odbywa się kontrola wykorzystania nieruchomości przez trwałych zarządców na podstawie uchwały Zarządu Powiatu- przedmiotem kontroli jest sprawdzenie sposobu wykorzystania tych nieruchomości zgodnie z ich przeznaczeniem.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zapytała, jak kształtuje się sytuacja z nieruchomościami przeznaczonymi w użyczenie w kontekście ponoszenia kosztów, tj. podatki i inne koszty stałe.

Pani Barbara Słowińska wyjaśniła, że wszystkie koszty (tj. opłata za prąd, wodę, podatek) ponosi korzystający z nieruchomości, choć Powiat, jako właściciel nie pobiera czynszu od użyczających nieruchomości.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zapytała to, czy dzierżawy o powierzchni 5,45 ha oraz użyczenie o powierzchni 0,82 ha są związane z budynkami wymienionymi w pozostałej części materiału.

Pani Barbara Słowińska odpowiedziała, iż między innymi tak.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zapytała, czy są to osoby fizyczne.

Pani Barbara Słowińska, odpowiadając na pytanie wyjaśniła, że przykładem dzierżawy jest Szpital, który jest osoba prawną. Dodała ponadto, że nie ma użyczeń dla osób fizycznych, gdyż z reguły są to stowarzyszenia lub podmioty użyteczności publicznej.

Do pkt. 2

Pani Karolina Kasica przedstawiła informację o realizacji zadań nałożonych na PUP z uwzględnieniem wykorzystania środków przy jednoczesnej analizie poniesionych nakładów i osiąganych efektów (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu).

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zapytała, czy zdarzają się sytuacje, iż 1 osoba korzysta z kilku programów.

Pani Karolina Kasica wyjaśniła, że taka sytuacja nie może mieć miejsca w przypadku osób, które są zaktywizowane w ramach jednego programu w jednym roku, natomiast w roku kolejnym istnieje już taka możliwość. Wspomniała ponadto, że w chwili obecnej liczba osób bezrobotnych w ewidencji wynosi 2000, a więc powroty do aktywizacji zdarzają się np. w przypadku chęci pozyskania przez pracodawcę pracownika w kontekście robót publicznych.

Do przedstawionego materiału  nie zgłoszono więcej uwag i zapytań.

 

Do pkt. 3

Pani Karolina Kasica  przedstawiła sprawozdanie z realizacji Programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2019-2021 (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu posiedzenia Zarządu z dnia 18.03.2022r.).

Do przedstawionego materiału żadnych merytorycznych uwag i zapytań nie zgłoszono.

Pani Karolina Kasica przedstawiła sprawozdanie z realizacji Programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2022-2025 (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu posiedzenia Zarządu z dnia 18.03.2022r.).

Pan Brunon Han poruszył kwestię progu tzw. zawodowych bezrobotnych dla danego środowiska i następnie zapytał, czy dla Powiatu Świeckiego liczba bezrobotnych wynosząca 1900-2000 jest wartością stałą.

Pani Karolina Kasica powiedziała, że dla Powiatu Świeckiego obniżanie bezrobocia do pewnego stopnia jest jeszcze możliwe. W tej chwili bezrobocie Powiatu Świeckiego wynosi 6%, zaś bezrobocie na poziomie nienaruszalnym/naturalnym oscyluje w granicach 3-4%. Podkreśliła, że tendencja do spadku bezrobocia jest jeszcze możliwa.  

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Gminie Nowe. Zaznaczyła, że różni się ona diametralnie od innych regionów powiatu, niekorzystnie wpływając na cały Powiat. Stwierdziła, iż należałoby opracować odrębny plan dla Gminy Nowe. Największy problem stanowi wyprowadzka młodych osób nawet poza tereny województwa. Zaproponowała powołanie zespołu eksperckiego i stworzenie odrębnego programu tylko dla tej gminy.

Pani Karolina Kasica zgodziła się z wypowiedzią Pani Katarzyny Kaczmarek-Sławińskiej. Uzupełniła, iż poza czynnikami wpływającymi na niekorzystną sytuację Gminy Nowe, tj. ucieczka osób młodych, spadek liczby ludności i kształtująca się od kilku lat coraz bardziej niekorzystna struktura demograficzna, negatywnie oddziałuje również niski wskaźnik przedsiębiorczości oraz ograniczone możliwości podjęcia pracy przez chętne osoby.

Pani Barbara Studzińska dodała, że podjęcie aktywności przez PUP mogłoby polegać na położeniu większego nacisku na podjęcie działalności gospodarczej przez mieszkańców Gminy Nowe. Uważa ponadto, że Gmina Nowe ma korzystne położenie w kontekście znalezienia pracy w niedużej odległości od gminy, a także dobrą komunikację z większymi ośrodkami, m.in. Trójmiasto, Gniew czy Grudziądz. Zapytała także, czy bezrobocie na terenie Gminy Nowe bardzo się wyróżnia.

Pani Karolina Kasica odpowiedziała, że nie ma wskaźnika dotyczącego bezrobocia opracowanego na poziomie gminy, ale jeśli spojrzeć na dane statystyczne, stosunek liczby bezrobotnych do całego powiatu odpowiada w pewnym zakresie stosunkowi wielkości gminy, jej liczby mieszkańców. Jeśli mieszkańcy danej gminy stanowią 7% populacji całego powiatu to bezrobotni z danej gminy stanowią około 7% populacji. Podkreśliła, że wskaźnik osób bezrobotnych w Gminie Nowe jest rzeczywiście widoczny, wynika on z bardzo różnych czynników, tj. kwestie przedsiębiorczości, kwestie społeczne czy poglądy polityczne.

Pan Zbigniew Kapusta odparł, że są to zaniedbania wieloletnie, wynikające z działań poprzednich władz. Obecnie prywatne zakłady praktycznie przestały istnieć, nie dzieje się nic, aby ściągnąć na te tereny inwestorów.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zgodziła się z wypowiedzią przedmówcy, iż nie jest to problem, który wynikł w przeciągu roku, tylko jest to pokłosie wielu lat i zaniedbań. Wystąpiła również z inicjatywą powołania zespołu eksperckiego. Dodała ponadto, iż wcześniej w Nowem funkcjonowało kilkanaście zakładów świadczących usługi w zakresie meblarstwa, które obecnie koncertują swoją działalność w większych ośrodkach miejskich. Osoby dojeżdżające na co dzień do pracy w pewnym momencie zaczynają się przesiedlać, co w konsekwencji prowadzi do wysiedlenia się mieszkańców.

Pan Dariusz Woźniak powiedział, że należy to do samorządu gminnego.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zaproponowała, aby stworzyć indywidualne plany działania dla konkretnej grupy odbiorców.

Pani Karolina Kasica odrzekła, iż zostanie to wzięte pod uwagę. Wspomniała także o pilotażowym projekcie, który został opracowany dla grupy 10 bezrobotnych osób, a jest realizowany i pomyślany pod kątem mieszkańców Gminy Nowe.

Pan Adam Knapik uważa, iż nie należy kierować się przekonaniem, że urzędnicy mogą stworzyć jakiekolwiek miejsca pracy. Miejsca pracy pojawiają się tam, gdzie są ludzkie potrzeby. Jego zdaniem problem Nowego polega na tym, iż jego struktura demograficzna jest najbardziej niekorzystna w Powiecie Świeckim. Nie ma więc sensu przeznaczania publicznych środków finansowych na szkolenia ludzi czy zakładanie firm, ponieważ nie ma tam rynku, który jest w stanie wygenerować większy popyt na usługi. Zgodził się również z Panem Dariuszem Woźniakiem, że nie jest to zadanie Powiatu. Ustawa o promocji zatrudnienia nakłada na urzędy pracy konieczność mierzenia się ze skutkami faktu, jakim jest bezrobocie, zaś większość aktywnych narzędzi leży w możliwościach gminy, m.in. poprzez system podatkowy czy system inwestycji w sferę socjalną i bytową. Wyraził również zdanie, iż nie jesteśmy w stanie odwrócić trendów wynikających z prawidłowości ekonomicznych.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska odparła, że każdy dysponuje pewną wiedzą i doświadczeniem, a więc można podpowiedzieć, co można zrobić w tej sprawie. Zwróciła się także z propozycją do Pani Dyrektor PUP- w Gminie Nowe są osoby, które kończą technikum informatyczne, ale wiedza, którą w tym momencie posiadają  nie jest adekwatna do tego, co mogliby robić na rynku pracy. Wiele zakładów w czasie pandemii nauczyło się pracy zdalnej i jest to szansa dla młodych ludzi,  ale niestety nie mają oni żadnego narzędzia w formie dodatkowego szkolenia. Nie posiadają oni doświadczenia, a pandemia dodatkowo to zahamowała. Osobom tym brakuje pewności, że poradzą sobie na rynku pracy.        

Pan Roman Witt powiedział, że po części zgadza się z Panem Adamem Knapikiem ale uważa, że urzędnik może tworzyć miejsca pracy poprzez chociażby stworzenie stref ekonomicznych, politykę podatkową, czy politykę ulg.

Pan Adam Knapik dodał, że tworzenie stref ekonomicznych nie należy do zadań powiatu, a samo stworzenie strefy nie tworzy miejsc pracy.

Pan Roman Witt odpowiedział, że jeżeli decyzją urzędników powstała strefa ekonomiczna, gdzie utworzyły się przedsiębiorstwa, a co za tym idzie miejsca pracy, to urzędnik doprowadził do tego, iż powstały miejsca pracy.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska jako przykład podała zawód informatyk- sprzedaje on swoje usługi, za co otrzymuje wynagrodzenie, ale równocześnie tworzy dalsze miejsca pracy. Wspomniała ponadto, że obecnie wiele informacji dot. rynków znajdziemy w Internecie i w taki też sposób Urząd Pracy mógłby działać dla dalszej analizy i trafnego formułowania wniosków na przyszłość.

Pan Zbigniew Semrau przedstawił projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie wyrażenia woli zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Świeckim i Wojewodą Kujawsko-Pomorskim w sprawie przyznania dotacji na zadania związane z przyjęciem na terenie Powiatu Świeckiego zwiększonej liczby uchodźców z Ukrainy (przedstawiony materiał stanowi załącznik do posiedzenia Zarządu Powiatu  z dnia 18.03.2022r.).

Do przedstawionego materiału żadnych merytorycznych uwag i zapytań nie zgłoszono.

Pan Zbigniew Semrau przedstawił projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie ustanowienia czasowego uprawnienia do ulgowych przejazdów w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 23.03.2022r.).

Do przedstawionego materiału żadnych merytorycznych uwag i zapytań nie zgłoszono. 

Pan Dariusz Woźniak przedstawił projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie zmiany budżetu Powiatu Świeckiego na rok 2022 (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 23.03.2022r.).

Pan Roman Witt poruszył kwestię spichlerza w Bąkowie i zapytał, czy w związku z rezygnacją z realizacji tego zadania Powiat nie poniesie żadnych konsekwencji.

Pan Dariusz Woźniak wyjaśnił, że Powiat docelowo nie zrezygnował z tej inwestycji. Obecnie zadanie to, które zostało wycenione na kwotę 3 mln złotych przekracza możliwości finansowe powiatu.

Pani Barbara Studzińska uzupełniła wypowiedź Pana Dariusza Woźniaka dodając, że Powiat nie odstępuje od wykonania tego zadania, ale na chwilę obecną nie miałby uzupełniających środków, ponieważ górna granica dofinansowania wynosi 2 mln złotych, a kosztorys inwestorski wyceniono na 3 mln złotych. Najprawdopodobniej Powiat skorzysta z Unijnego Programu dla Kujaw i Pomorza bądź z Programów Polskiego Ładu lub Programu Odbudowy.

Pan Józef Gawrych odniósł się do zadania polegającego na odprowadzaniu wód opadowych z dachu Starostwa Powiatowego i zwrócił uwagę, że środki na ten cel zostały przesunięte. Powiat nie chce realizować tej inwestycji ze środków własnych, a te środki, które znajdują się na koncie będą traktowane jako udział własny do ew. dofinansowania ze środków zewnętrznych. Realizacja tej inwestycji będzie uwarunkowana faktem otrzymania zewnętrznych środków finansowych.

Pan Adam Knapik zapytał, czy kwota 269 000 złotych, która została zawieszona, w przypadku zwolnienia jej po otrzymaniu środków zewnętrznych będzie musiała zostać przeznaczona na inwestycje związane z ochroną środowiska.

Pan Józef Gawrych potwierdził, że są to środki przeznaczone na ochronę środowiska i jednocześnie zaznaczył, iż jest to rezerwa.

Pan Adam Knapik  poprosił o wyjaśnienie sformułowania, że nie pogorszy wyniku budżetu. Dodał, że budżet można opisywać wieloma wskaźnikami, a wynik różnorako definiować.

Pan Dariusz Woźniak odpowiedział, że jest to bardzo precyzyjne określenie z Ustawy o finansach publicznych- wynik budżetu to różnica między dochodami a wydatkami. To, co jest obecnie zaplanowane w budżecie: plan dochodów, plan wydatków, określony deficyt, którego nie można pogorszyć. To jest właśnie ten wynik i nie ma tu żadnego pola na interpretację.  Jeżeli na podstawie tego upoważnienia Zarząd Powiatu chciałby wprowadzić wydatek polegający np. na zakupie mebli, to nie mógłby pogorszyć on wyniku finansowego.

Pan Adam Knapik zapytał, dlaczego Szpital nie może dołożyć brakującej kwoty 400 000 złotych na uporządkowanie otoczenia szpitala. Wskazał jednocześnie, że Szpital miał dodatni wynik finansowy za poprzedni rok, wynoszący ok. 4 mln złotych.

Pan Dariusz Woźniak odpowiedział, że nie zna jeszcze wyniku, a więc nie jest w stanie tego potwierdzić ale nie sądzi, że Szpital miał tak dobry wynik finansowy za zeszły rok.

Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska odniosła się do wypowiedzi Pana Dariusza Woźniaka i powiedziała, że w materiale Komisji była kwota 3,8 mln złotych.

Pan Dariusz Woźniak wyjaśnił, że był to prawdopodobnie wynik finansowy za rok 2020.

Pani Katarzyna Kaczmarek Sławińska oceniła, że wynik finansowy Szpitala będzie jeszcze lepszy, ponieważ jest to pokłosie zamknięcia szpitali i udzielania głównie usług covidowych. Poparła także stanowisko Pana Adama Knapika w kontekście tego, że jest to również teren Szpitala, z którego będą korzystać.

Pan Dariusz Woźniak powiedział, że jest to nasz teren; możemy zawnioskować, ale decyduje siła głosu. Zapowiedział jednocześnie, że podczas przyjmowania planu rzeczowo-finansowego Szpitala złoży wniosek o dofinansowanie parkingu, a następnie podzieli się wynikami głosowania.

Pan Adam Knapik wyjaśnił, że nie była to propozycja, a jedynie pytanie ponieważ liczył, że były w tej sprawie już jakieś ustalenia. Dodał również, że być może Spółka byłaby skłonna w niewielkim stopniu zwiększyć roczny czynsz dzierżawy za tą część, tak, aby kwota 400 000 złotych lub cały wkład własny Powiatu był przez Spółkę zapłacony do końca czasu dzierżawy.

Pan Dariusz Woźniak zapowiedział, że zgłosi wszystkie propozycje podczas uchwalania planu, a następnie przedstawi wynik głosowania. Dodał, że będzie w tej sprawie rozmawiał z członkami Rady Nadzorczej.

Pan Józef Gawrych powiedział, że nie możemy mieć umowy na realizację tego zadania, Jeżeli Rada Powiatu uchwali środki na koniec marca, to do polowy kwietnia będzie można podpisać umowę, zaś termin na wykonanie robót jest do sierpnia.

Do przedstawionego materiału  nie zgłoszono więcej uwag i zapytań.

Pan Dariusz Woźniak przedstawił projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zakresu pomocy obywatelom Ukrainy oraz projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Rejonowi Użhorodzkiemu (przedstawione materiały stanowią załączniki do protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 18.03.2022r.).

Pan Adam Knapik zapytał, o co wnioskował partnerski Rejon Użhorodzki.

Pan Dariusz Woźniak odczytał pismo otrzymane od przedstawicieli  Rejonu Użhorodzkiego, w którym zawarto najpotrzebniejsze rzeczy, jakich potrzebują mieszkańcy tego regionu.

Pan Adam Knapik wyraził wątpliwość co do faktu przekazania kwoty 40 000 złotych na organizację imprez integracyjnych.

Pani Barbara Studzińska wyjaśniła, iż jest to stworzenie pewnej możliwości dla obywateli Ukrainy. Poinformowała również o odbytej już imprezie integracyjnej, w której uczestniczyła.

Pan Roman Witt, nawiązując do poprzedniej wypowiedzi powiedział, że 4 osoby, które przebywają w jego domu brały udział w takiej imprezie i widać było, że takie spotkanie miało na nich pozytywny wpływ, było potrzebne. Dodał, iż mimo, że nazwa ,,impreza” ma wydźwięk dosyć frywolny, było to dla tych osób bardzo potrzebne.

Pan Adam Knapik wyjaśnił, iż jego wypowiedź nie była krytyką, że imprezy takie są niepotrzebne, a jedynie wyrażeniem pewnej wątpliwości, gdyż samorządy mierzą się z ogromem zadań, a także świadomością potrzeb, których nie będzie można w stanie zrealizować ograniczonymi środkami.

Pan Brunon Han zapytał, kto będzie zajmował się sprawami związanymi z pomocą obywatelom Ukrainy.

Pani Barbara Studzińska odpowiedziała, że sprawami tymi zajmują się wszyscy w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne, choć największą ilość czasu poświęca Pani Sekretarz Iwona Karolewska i Pan Zbigniew Semrau. Wspomniała również, że zarówno Pan Skarbnik, Pani Sekretarz oraz Pan Roman Witt aktywnie działają w Społecznym Komitecie Pomocy Ukrainie, który zawiązał się w Świeciu. Powiat Świecki, jako administracja nie może wykonywać pewnych rzeczy, które wykraczają poza jego zakres działania, zaś Społeczny Komitet ma swobodę działania. Na koniec swojej wypowiedzi wskazała na aktywność PCPR oraz Powiatowego Urzędu Pracy w kontekście pomocy uchodźcom.

Pan Roman Witt poinformował o dezinformacji docierającej do obywateli Ukrainy. Wspomniał o spotkaniu z urzędnikami i tłumaczem, które zostało zorganizowane dla uchodźców z Ukrainy.

Pani Barbara Studzińska wspomniała o uczniach z Ukrainy, którzy przebywają w szkołach i przedszkolach na terenie Powiatu Świeckiego. Dodała, że dla nauczycieli z terenu naszego Powiatu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu zorganizowała konferencję, podczas której przekazano informacje o tym, jak zbudować klasę integracyjną, bazując na doświadczeniach Szkoły Podstawowej w Grupie.

Do pkt. 4

Pan Adam Knapik zwrócił się z prośbą do Pani Barbary Studzińskiej o przygotowanie sprawozdania, w którym zostanie wykazana ilość ośrodków i miejsc przeznaczonych dla obywateli Ukrainy ze wskazaniem, w jakich znajdują się one miejscowościach.  Powiedział również, iż Komisja Skarg, Wniosków i Petycji podjęła uchwałę a tym samym zakończyła procedowanie skargi, w związku z czym radni jeszcze w dniu dzisiejszym otrzymają tą uchwałę. Poinformował również o skardze związanej z funkcjonowaniem Nadzoru Budowlanego.

Pan Brunon Han poinformował, iż kolejne posiedzenie Komisji Infrastruktury i Gospodarki odbędzie się w ostatni wtorek kwietnia, a nie tak jak dotychczas w środę, co jest spowodowane wyjazdem. Spotkanie Komisji rozpocznie się od wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a w zależności od ilości materiałów sesyjnych rozpocznie się o godzinie 12:30 lub 13:00.

Na tym posiedzenie zakończono.

Protokół sporządziła:

Katarzyna Kwaśnik

Biuro Rady

 

Przewodnicząca

Komisji Polityki Finansowej

/-/

(Katarzyna Kaczmarek-Sławińska)

Przewodniczący

Komisji Infrastruktury i Gospodarki

/-/

(Brunon Han)

Informacje

Rejestr zmian