Protokół Nr 55/16
posiedzenia Zarządu Powiatu Świeckiego
odbytego w dniu 27 czerwca 2016 r.
w godz. 12:00 – 13:00
Obecni na posiedzeniu Członkowie Zarządu
– wg załączonej listy obecności.
Ponadto w posiedzeniu uczestniczyli:
- Adam Knapik – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu,
- Dariusz Woźniak – Skarbnik Powiatu,
- Małgorzata Imiłkowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu,
- Adam Meller – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu,
- Zbigniew Semrau – Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świeciu,
- Bożena Szydłowska – Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Świeciu.
Do pkt.1
Otwarcia posiedzenia dokonał Starosta, Pan Franciszek Koszowski, który powitał obecnych i stwierdził, że w posiedzeniu uczestniczy 5 członków Zarządu, co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie wiążących rozstrzygnięć. Porządek obrad po uzupełnieniu przyjęto jednomyślnie w brzmieniu:
- Otwarcie posiedzenia, stwierdzenie quorum i przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu poprzedniego posiedzenia.
- Omówienie aktualizacji do Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
- Podjęcie uchwał w sprawie:
- a) zmiany umowy nr 10 zawartej w dniu 20 czerwca 2016 w Świeciu pomiędzy Zarządem Powiatu Świeckiego a Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP z siedzibą w Bydgoszczy,
- b) przekazania zarządzania drogami powiatowymi o numerach 1213C Osie stacja kolejowa – Drzycim na odcinku od km 0+981 do km 4+731 oraz 1215C Wałkowiska – Jeżewo od km 1+862 do km 2+962,
- c) wyrażenia opinii dotyczącej pozbawienia drogi powiatowej nr 2730G na terenie Gminy Smętowo Graniczne dotychczasowej kategorii drogi powiatowej,
- d) ustanowienia pełnomocnika na Zgromadzenie Wspólników Spółki „Nowy Szpital Sp. z o.o.”,
- e) wyrażenia zgody na likwidację środka trwałego stanowiącego majątek Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Świeciu,
- f) wyrażenia zgody na likwidację środków trwałych stanowiących majątek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem,
- g) przyjęcia bilansu skonsolidowanego Powiatu Świeckiego za 2015 rok,
- h) zmiany planu dochodów i wydatków budżetu Powiatu Świeckiego na 2016 rok,
- i) przyjęcia umowy pomiędzy Powiatem Świeckim, a Gminą Świecie dotyczącej warunków udzielenia dotacji celowej,
- j) zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Świeckim a Miastem Grudziądz w sprawie przyjęcia, warunków pobytu i wysokości wydatków na opiekę i wychowanie dziecka w rodzinie zastępczej.
- Informacja Skarbnika Powiatu dot. prognozy dochodów oraz wydatków na lata 2017-2020.
- Sprawy bieżące.
Do pkt.2
Protokół poprzedniego posiedzenia przyjęto jednomyślnie, bez uwag.
Do pkt.3
Pan Zbigniew Semrau poinformował, że do Starosty wpłynęło pismo z prośbą o zaopiniowanie „Aktualizacji nr 6 z dnia 16 maja 2016r. do Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego” (dokument ten został Członkom Zarządu przesłany w formie elektronicznej). Następnie odczytał projekt opinii.
Zaznaczył, że obecnie, jak nas poinformowano, nie ma możliwości dysponowania zespołu z Koronowa do Serocka i nie wie, na ile to się zmieni po wejściu w życie tych nowych rozwiązań, bo samo usytuowanie i rozmieszczenie zespołów pozostaje takie samo.
Pan Franciszek Koszowski stwierdził, że teraz jest trochę inaczej, bo jeśli karetka z naszego powiatu zawiezie pacjenta np. z Serocka do Bydgoszczy, to znajdzie się ona poza rejonem działania. Dlatego karetki ze Świecia przywożą pacjentów do Nowego Szpitala, żeby nie wyjeżdżać poza swój rejon działania, natomiast mieszkańcy tej części gminy Pruszcz woleliby trafiać do szpitali w Bydgoszczy. Jest to uwarunkowane chociażby trudnościami z dojazdem do Świecia, jeśli ktoś nie ma samochodu, a osoby z tamtego terenu, choćby z uwagi na łatwość komunikacji zawsze ciążyły do Bydgoszczy. Jeżeli będzie jedna dyspozytornia, wówczas to nie powinno mieć już żadnego znaczenia. Gdy planowane rozwiązanie zostanie wprowadzone, wtedy zobaczymy, czy coś zmieni.
Pan Zbigniew Semrau skomentował, że pozytywnym aspektem jest, że zyskamy 1 zespół ratownictwa – w Dragaczu. Dodał, że tematem drażliwym, którego nie podejmował w tej opinii jest zmiana lokalizacji zespołów ratownictwa medycznego tak, aby wzmocnić południową część powiatu. Generalnie północ jest silnie „obstawiona”, a Pruszcz i całe południe ocenia jako zaniedbane pod tym względem.
Pan Franciszek Koszowski przypomniał, że kiedy wojewodą była Pani Mes wnioskowano do niej o zmianę rejonizacji karetek. Podkreślił, że przecież nie do nas należy wskazywanie, że z Lniana czy Osia karetkę trzeba zabrać, tylko to ona powinna podjąć odpowiednią decyzję. Zgodnie z założeniami jedna karetka ma przypadać na 25 tys. mieszkańców, a te 2 gminy razem mają mniej i gdyby jedną z karetek przesunąć np. do Serocka, czy do gminy Pruszcz, to problem mielibyśmy rozwiązany; karetka ta odsługiwałaby część gminy Koronowo i część gminy Dobrcz, który należy już do powiatu bydgoskiego, ale również gminę Świekatowo, więc teoretycznie obejmowałaby nawet więcej, niż 25 tys. mieszkańców. Z Serocka szybciej można by dojechać do Świekatowa aniżeli z Lniana. Argumentów było wystarczająco, tylko nie ma woli politycznej, żeby taką decyzję podjąć. Przypomniał, że swego czasu w Serocku stacjonowała karetka (na okres letni) i są tam przygotowane odpowiednie pomieszczenia, jednak została ona zabrana.
Pan Adam Knapik zwrócił uwagę, że jest stacja w Dobrczu oddalonym od Serocka o ok. 10km i karetka z Serocka została de facto przeniesiona do Dobrcza, a zrobiła to Wojewoda Mes. Kiedy zostanie wprowadzony nowy system i dyspozytor w Bydgoszczy będzie decydować, gdzie i skąd karetka ma jechać, to południe naszego powiatu będzie dobrze „obstawione”, bo będą mieć Dobrcz i Koronowo, więc Serock będzie miał w pobliżu 2 stacje – jedna oddalona o 14 km, a druga o 10.
Pan Adam Gatner na pytanie o ewentualne uwagi do przedstawionej opinii stwierdził, że proponowane rozwiązanie jest dobre i oby jak najszybciej weszło w życie.
Członkowie Zarządu jednogłośnie opowiedzieli się za wyrażeniem opinii w przedłożonym brzmieniu (kserokopia w załączeniu).
Pani Barbara Studzińska skomentowała, że ciekawe będzie, w jaki sposób przedstawi ten plan na posiedzeniu Konwentu Starostów Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Zagadnienie to będzie prezentowane całościowo, z punktu widzenia całego województwa, bo obecnie mówimy tylko o naszym powiecie.
Do pkt.4a
Pan Zbigniew Semrau przedstawił projekt uchwały w sprawie zmiany umowy nr 10 zawartej w dniu 20 czerwca 2016 w Świeciu pomiędzy Zarządem Powiatu Świeckiego a Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP z siedzibą w Bydgoszczy.
Wyjaśnił, że umowa na realizację tego zadania została podpisana niedawno, jednak w związku z tym, że Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP pozyskała dotację z Urzędu Miejskiego w Świeciu wniosła o dokonanie zmian w umowie, tym samym aneksowanie i rozpisanie w nowej formie kalkulacji kosztów, biorąc pod uwagę pozyskaną kwotę 8.720zł. Dodał, że kwota ta pomniejszy udział finansowy adresatów zadania, tzn. że dzieci biorące udział w letnim wypoczynku organizowanym przez ZHP zapłacą mniej.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/472/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.4b
Pan Adam Meller przedstawiając projekt uchwały w sprawie przekazania zarządzania drogami powiatowymi o numerach 1213C Osie stacja kolejowa – Drzycim na odcinku od km 0+981 do km 4+731 oraz 1215C Wałkowiska – Jeżewo od km 1+862 do km 2+962 stwierdził, że stanowi ona wykonanie uchwały Rady Powiatu podjętej na ostatniej sesji. W związku z planowaną budową ścieżki rowerowej przez Gminę Osie niezbędne jest przekazanie jej zarządzania drogą. Dodał, że wszelkie koszty realizacji zadania poniesie oczywiście Gmina.
Pan Adam Gatner zapytał, w jakiej technologii ta ścieżka rowerowa będzie realizowana.
Pan Adam Meller odpowiedział, że na tym etapie nie jest to jeszcze ustalone, natomiast będziemy optować za tym, żeby była to nawierzchnia asfaltowa.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/473/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.4c
Pan Adam Meller przedstawiając projekt uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej pozbawienia drogi powiatowej nr 2730G na terenie Gminy Smętowo Graniczne dotychczasowej kategorii drogi powiatowej wyjaśnił, że z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się Starosta Starogardzki. Dodał, że każda zmiana kategorii wymaga wystąpienia o opinię do sąsiednich powiatów i zaproponował pozytywne zaopiniowanie tego projektu. Przypomniał, że na wyrażenie opinii mamy 21 dni i jeśli w tym czasie nie zajmiemy stanowiska, jest to traktowane jako milcząca zgoda, natomiast dobrym zwyczajem jest, w przypadku braku uwag, wyrażenie opinii pozytywnej.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/474/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.4d
Pan Franciszek Koszowski oznajmił, że 30 czerwca br. odbędzie się Zgromadzenie Wspólników Spółki „Nowy Szpital Sp. z o. o.”. Poinformował, że z uwagi na odbywający się w tym dniu Konwent Powiatów oraz Konwent Geodezyjny nie będzie mógł wziąć udziału w Zgromadzeniu i zaproponował, aby Pełnomocnikiem Powiatu Świeckiego ustanowić Panią Barbarą Studzińską.
Zarząd jednomyślnie ustanowił Panią Barbarę Studzińską Pełnomocnikiem Powiatu Świeckiego na najbliższe Zgromadzenie Wspólników Spółki „Nowy Szpital Sp. z o. o.” (Uchwała Nr 55/475/15 w załączeniu).
Do pkt.4e
Pani Bożena Szydłowska poinformowała, że w ramach realizacji zapisów uchwały „przekształceniowej” w jednostce jest m.in. przeprowadzana inwentaryzacja. Efektem tych działań jest wniosek do Zarządu o wyrażenia zgody na likwidację stanowiącego majątek Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Świeciu środka trwałego – serwera, który w ubiegłym roku się spalił i nie nadaje się do naprawy. Jest to sprzęt elektroniczny, więc likwidacja odbędzie się przez oddanie go do recyklingu. Zapewniła, że wspomniana awaria serwera nie spowodowała negatywnych skutków, bo kolejne serwery przejęły funkcje. Jednostka ma już inny serwer, który działa, a ten, o którym mowa jest zbędny.
Dodała, że jest to okazja, aby „prześwietlić” posiadany majątek i sprzęt, który nadaje się do dalszego użytkowania planuje się przekazać do ZSP w Świeciu.
Zarząd jednomyślnie wyraził zgodę na powyższe (Uchwała Nr 55/476/16 w załączeniu).
Do pkt.4f
Pani Bożena Szydłowska stwierdziła, że Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem zwróciła się do Zarządu o wyrażenie zgody na likwidację środków trwałych stanowiących majątek ZSP. Wymieniony w projekcie uchwały sprzęt został zakupiony w 2000 i 2001 roku. Są to urządzenia przestarzałe, których naprawa jest nieopłacalna, zatem zasadnym jest przeznaczenie ich do likwidacji, poprzez przekazanie do recyklingu.
Zarząd jednomyślnie wyraził zgodę na powyższe (Uchwała Nr 55/477/16 w załączeniu).
Do pkt.4g
Pan Dariusz Woźniak przedstawił „Bilans skonsolidowany Powiatu Świeckiego według stanu na dzień 31 grudnia 2015 roku”. Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont ww. bilans sporządza oraz podpisuje Zarząd Powiatu Świeckiego w terminie do dnia 30 czerwca 2016 r.
Zarząd jednomyślnie podjął uchwałę w sprawie przyjęcia bilansu skonsolidowanego Powiatu Świeckiego za 2015 rok (Uchwała Nr 55/478/16 w załączeniu).
Do pkt.4h
Pan Dariusz Woźniak przedstawił projekt uchwały w sprawie zmiany planu dochodów i wydatków budżetu Powiatu Świeckiego na 2016 rok. Szczegółowe dane na temat wprowadzanych zmian zawiera uzasadnienie do uchwały.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/479/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.4i
Pan Dariusz Woźniak przedstawił projekt uchwały w sprawie przyjęcia umowy pomiędzy Powiatem Świeckim, a Gminą Świecie dotyczącej warunków udzielenia dotacji celowej. Wyjaśnił, że chodzi o remont drogi powiatowej w miejscowości Dworzysko. W budżecie mamy zapisaną dotację na ten cel od Gminy Świecie w kwocie 300 tys. zł, natomiast przetarg wypadł dużo taniej, niż zakładaliśmy. W związku z tym Burmistrz zaproponował nam, aby przekierować część tych środków w postaci dotacji na remont chodnika przy ul. Wojska Polskiego, w kierunku Szpitala.
Pan Franciszek Koszowski zapytał o ulice na terenie Szpitala Psychiatrycznego.
Pan Dariusz Woźniak odpowiedział, że Dyrektor Meller nie ma jeszcze ostatecznego kosztorysu. Do sierpnia chce się z tym uporać, aby podać stosowną informację, którą będzie można zaproponować do budżetu. Szacuje, że będzie to około 300 tys. zł. Zadanie będzie realizować Gmina, a my będziemy udzielać dotacji.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/480/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.4j
Pani Małgorzata Imiłkowska przedstawiła projekt uchwały w sprawie zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Świeckim a Miastem Grudziądz w sprawie przyjęcia, warunków pobytu i wysokości wydatków na opiekę i wychowanie dziecka w rodzinie zastępczej. Poinformowała, że konieczność przyjęcia niniejszego porozumienia wynika z faktu, że dziecko z naszego terenu zostało umieszczone w rodzinie spokrewnionej na terenie Miasta Grudziądz (u babci) i my będziemy ponosić koszty jego utrzymania.
Zarząd jednomyślnie podjął Uchwałę Nr 55/481/16 (uchwała w załączeniu).
Do pkt.5
Pan Dariusz Woźniak przedstawił informację na temat prognozy dochodów oraz wydatków na lata 2017-2020. Zawierające przedstawione dane opracowanie, wraz z zestawieniami tabelarycznymi stanowi załącznik do protokołu.
Przypomniał, że zgodnie z uchwaloną przez Radę Powiatu procedurą prac nad projektem budżetu pierwszym etapem tego projektowania jest przedłożenie przez Skarbnika prognozy dochodów oraz wydatków obejmującej okres roku budżetowego oraz co najmniej trzech kolejnych lat. Taką informację jest zobligowany przedstawić Zarządowi w terminie do 30 czerwca. Zwrócił też uwagę, że okres tej prognozy jest tożsamy z końcem naszego wieloletniego planu drogowego.
Zarząd przyjął do wiadomości przedstawione dane. Kolejnym etapem procedury będzie przyjęcie założeń do projektu budżetu, co musi nastąpić w terminie do 10 września.
Do pkt.6
Pan Franciszek Koszowski poinformował, że rozmawiano z Dyrektorem Kielnikiem odnośnie jego udziału w posiedzeniu Zarządu Powiatu. Uzgodniono, że po jego powrocie z urlopu ustalimy dogodny termin, w jakim to posiedzenie się odbędzie. Dodał, że zostanie na nie również zaproszona Pani Dyrektor Baczyńska z Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.
Pan Dariusz Woźniak poinformował, że przed Zgromadzeniem Wspólników 30 czerwca planowane jest posiedzenie Rady Nadzorczej, w którym weźmie udział. Dodał, że otrzymał już część materiałów. Najważniejsza decyzja dotyczyć będzie przeznaczenia zysku (ostateczny wynik netto tj. 1.075 tys. zł), który zgodnie z wnioskiem Zarządu tradycyjnie, bo od lat w tym zakresie nic się nie zmienia, proponuje się w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy. Na uwagę Starosty, aby pamiętać o piśmie w sprawie podwyżek, które kiedyś do nas wpłynęło od zatrudnionych w Nowym Szpitalu techników stwierdził, że ostatnio podejmował ten temat na Radzie.
Pan Franciszek Koszowski stwierdził, że przy okazji posiedzenia Związku Powiatów Polskich w Rawie Mazowieckiej rozmawiał z Panem Szulwińskim, który powiedział, że na pewne podwyżki ich stać, natomiast nie mówił, jaka to mogłaby być kwota. Podkreślił, że tak duży zysk jest uzasadniony jedynie w przypadku, jeżeli spółka zamierza realizować inwestycje i musi zabezpieczyć udział własny. W planach jest docieplenie oraz budowa SOR, więc w tym kontekście gromadzenie środków jest zrozumiałe, natomiast w innym przypadku zamiast generować zysk należałoby te pieniądze wydatkować np. na podwyżki lub inne potrzeby szpitala. Zwracając się do przedstawiciela Powiatu poprosił, żeby pamiętać o tych osobach.
Pan Dariusz Woźniak zapewnił, że o nich pamięta. Poinformował, że rozmawiał na ten temat z Prezesem, który twierdzi, że nie widzi możliwości podwyżek dla żadnej z grup, zarówno dla wspomnianych techników, jak i dla pielęgniarek. Wprowadzona została natomiast podwyżka do poziomu najniższego wynagrodzenia, więc w naszym szpitalu nie ma takiej sytuacji, że ktoś zatrudniony na umowę o pracę na pełnym etacie osiąga najniższe wynagrodzenie poprzez jakieś dodatki.
Pan Franciszek Koszowski dodał, że otrzymaliśmy też odpowiedź w sprawie SOR, w której wskazano, że na tym oddziale dodatkowo zatrudniony jest lekarz i sekretarki medyczne.
Pan Dariusz Woźniak zasygnalizował, że szpital ma dość duże problemy jeśli chodzi o obsadę lekarską.
Pan Andrzej Kowalski skomentował, że są to fatalne informacje. Wyraził opinię, że obydwoje nasi przedstawiciele powinni nieustannie zwracać uwagę, że jakość ma kluczowe znaczenie. Skomentował, że fakt, iż pacjenci z Serocka nie chcą trafiać do szpitala w Świeciu, o czym mówił Starosta, to nie nowość. Dodał, iż mieszkańcy Osia również nie chcą korzystać z usług tej placówki i ze strony spółki konieczne są zmiany jakościowe, aby tą negatywną opinię zmienić. Dużo o tym mówimy, ale póki co sytuacja nie ulega poprawie.
Przypomniał, że wiele razy podnosił kwestię porządku. Wyraził opinię, że firmę generującą zysk 1 mln zł stać na to, aby zatrudnić 1 człowieka, który by to obejście pozamiatał, wykosił i ponaprawiał te wszystkie rzeczy, które psują wizerunek. Podkreślił, że wygląd obiektu i jego otoczenia również świadczy o szpitalu.
Pan Adam Knapik zwracając się do przedmówcy zaproponował, aby postawił on wniosek, żeby przedstawiciel Powiatu zagłosował przeciwko udzieleniu absolutorium dla zarządu. Stwierdził, że do tematu trzeba podchodzić kodeksowo i to jest jedyny sposób. Jeśli ocenia krytycznie działanie spółki, może o to wnioskować, jechać na Zgromadzenie Wspólników, zagłosować tam przeciwko udzieleniu absolutorium i do protokołu podać powody, dla których stanowisko udziałowca takie jest. Skomentował, że tylko dyskutujemy, a jak przychodzi co do czego, nie podejmujemy zdecydowanych działań.
Pan Andrzej Kowalski odpowiedział, że wiele razy o tym mówił, także w obecności przedstawicieli spółki i Prezesa, jednak te nasze uwagi są lekceważone. Zaznaczył, że nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Wspólników, bo nie jest pełnomocnikiem Powiatu, natomiast nasi reprezentanci wiedzą, co mają robić.
Pan Adam Knapik powtórzył, że członek Zarządu może teraz postawić taki wniosek, a wówczas być może Zarząd zobowiąże swojego przedstawiciela na Zgromadzenie Wspólników do głosowania przeciw udzieleniu absolutorium.
Pan Dariusz Woźniak zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o sprawozdanie, to trudno tu cokolwiek zarzucić.
Pani Barbara Studzińska potwierdziła, że w sensie formalnym sprawozdanie jest prawidłowe, wynik jest dobry, a zysk przeznaczony na kapitał spółki.
Pan Adam Knapik skomentował, że trzeba zdawać sobie sprawę, iż ten 1 mln zł zysku przeznaczany na kapitał zapasowy nie ma nic wspólnego z gotówką, którą Zarząd może rozdysponować. Podobnie jak kosztem jest amortyzacja, to też są takie fikcyjne zapisy. Odnosząc się do kwestii płac zwrócił uwagę, że od stycznia najniższa krajowa rośnie o 150zł, więc pracownicy i tak będą musieli dostać podwyżkę.
Pani Barbara Studzińska wyjaśniła, że istotna jest zmiana podejścia spółki. Dotychczas było tak, że aby osiągnąć poziom najniższej krajowej, pracownicy dostawali to wyrównanie w postaci dodatków, a w tej chwili będą to mieli w pensji.
Zapowiedziała, że jako Pełnomocnik Powiatu Świeckiego złoży stosowne sprawozdanie po odbyciu Zgromadzenia Wspólników.
Na tym posiedzenie zakończono.
Protokół podpisano:
Przewodniczący Zarządu
Powiatu Świeckiego
(Franciszek Koszowski)
Członkowie Zarządu:
1. ___________________________
(Barbara Studzińska)
2. ___________________________
(Tadeusz Gajewski)
3. ___________________________
(Adam Gatner)
4. ___________________________
(Andrzej Kowalski)
Protokołowała:
Halina Matwiej
Biuro Rady
Informacje
wytworzono: | data: 05.07.2016 | przez: Halina Matwiej | |
wprowadzono: | data: 14:15, 05.07.2016 | przez: Halina Matwiej | |
udostępniono: | data: 14:15, 05.07.2016 | przez: Halina Matwiej | |
zmodyfikowano: | data: 14:15, 05.07.2016 | przez: Halina Matwiej | |
osoba odpowiedzialna: | Halina Matwiej | ||
podmiot udostępniający: | Starostwo Powiatowe w Świeciu |
Rejestr zmian
utworzono: | data: 14:15, 05.07.2016 | przez: Halina Matwiej | Protokół Nr 55/16 posiedzenia Zarządu Powiatu Świeckiego |